Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Výtvarné sympozium na Kačině

Termín konání: 2. 8. 2021 – 8. 8. 2021

Výtvarné sympozium na Kačině

Od pondělí 2. srpna opět čeká návštěvníky Národního zemědělského muzea Kačina nevšední podívaná. Letos již podruhé se do zámeckého parku přesune výtvarné sympozium. Sympozium, pravidelně pořádané kutnohorským umělcem Andrejem Némethem, letos proběhne, díky coronavirové situaci, v komornějším duchu. Díla vytvořená na sympoziu budou na Kačině k vidění od neděle 8. srpna.

Téma letošního ročníku výtvarného sympozia je Divadlo. Divadelní pavilon se letos stal místem úprav, oprav a změn na zámku Kačina, takže jej budete moci během sympozia volně navštívit, prohlédnout si mimo jiné i výstavu fotografií dalšího kutnohorského umělce profesora Svatopluka Civiše. Neoficiální zahájení proběhne v pondělí 2. srpna a po celý následující týden mohou návštěvníci v zámeckém parku nahlížet pod ruce umělcům a sledovat jejich vznikající díla.

Kromě přínosu v tvorbě a vzájemné inspirace v uměleckých přístupech a postojích je motivem k organizaci sympozia i přínos lidský – setkávání se s kolegy, přáteli, navazování nových kontaktů s lidmi z různých koutů světa. Těšit se tedy můžete na umělce z různých koutů ČR i okolních zemí.

Kačina - sympozium