Příběh zemědělství – Praha

workshop Hydroponické pěstování: ZRUŠENO

Termín konání: 25. 11. 2023, 13:00–16:30

Hydroponická farma Urbanio

Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ JE WORSHOP ZRUŠEN. Děkujeme za pochopení.

Chcete si vyzkoušet pěstování rostlin hydroponicky! Že nevíte, co to znamená? Přijďte si to rovnou zkusit v sobotu 25. listopadu do Národního zemědělského muzea Praha do expozice Gastronomie.

 

!!! Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ JE WORSHOP ZRUŠEN. Děkujeme za pochopení.

 

Kapacita: 15 dětí

Předpokládaná doba trvání: 30 minut

Rezervace: online, případně¨v den akce na pokladně muzea

Pod vedením lektorů GreeenTech si děti samy vyzkouší hydroponické pěstování. Až rostlina vyroste, budou si moci svou hydroponicky vypěstovanou rostlinu odnést domů, a to v termínu následujícího workshopu 17. 12. 2023.

Akce je určena primárně pro děti od 5 let.

Co je hydroponické pěstování?

Při tomto způsobu pěstování se rostliny nesázejí do půdy, ale jsou ponořeny ve vodě, do které jsou přidány živiny. Ty jsou namíchané a doplňované přesně tak, jak je rostliny potřebují. Sazenice, které zde vyrostou, mají díky tomu krásnou barvu, vůni a jedlé rostliny, jako třeba salát nebo bylinky, samozřejmě i skvěle chutnají.

Hydroponická farma Urbanio

Pod tímto názvem byl exponát představen na světové výstavě Expo 2021 v Dubaji jako jeden z českých inovativních projektů. Díky řadě pokročilých technologií umožňujících kontrolu a automatizaci funkcí, jako je teplota, vlhkost, osvětlení nebo zavlažování, představuje hydroponická farma Urbanio především revoluční pěstební modul pro vnitřní prostory.

Autorem Urbania je společnost GreeenTech, partnerem projektu a dodavatelem technologií je společnost ABB.

GreeenTech ABB

Hydroponická farma Urbanio, expozice Gastronomie, NZM Praha