Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

České národní psí plemeno – český fousek

České národní psí plemeno – český fousek

Hrubosrstý ohař s velkou odolností vůči nepříznivým klimatickým podmínkám a upotřebitelný k lovu v členitých honitbách se střídavým charakterem pole, les a voda. Pes s obrovskou zásobou energie, který potřebuje pohyb a miluje zapojení do lovu. Je tzv. „stavěcím“ psem, tedy určený k tomu aby zvěř vyslídili nebo při lovu obezřetně, ale pevně „vystavili“ – upozornili lovce na přítomnost zvěře bez toho, aniž by ji přímo lovili či pronásledovali.

Fousek je lovecký pes klidné, ale tvrdé povahy. Je dostatečně „ostrý“ a ostražitý, s vyvinutou věrností ke svému pánovi, jeho ochraně a pomoci v probíhajícím lovu.

V našem lektorském programu vám tohoto pejska představíme, naučíte se znát jeho úkoly v kynologické práci a zábavnou formou se dozvíte mnoho zajímavostí z fousčí historie i současnosti. Český fousek nás v tomto programu naučí trochu českého dějepisu a také genetiky.

A kdo bude mít štěstí, tomu ukážeme i živého pejska s jeho pánem. Ale jen, když budou mít čas, tak plánujte a objednávejte se předem na návštěvu našeho muzea.

Objednávky: ivana.kinska@nzm.cz , telefon +420 770 183 117, +420 778 111 300, +420 387 965 340

Uveďte prosím počet a věk žáků + preferovaný termín a čas (lektorské programy nabízíme v úterý, ve středu a ve čtvrtek; ve výjimečných případech lze domluvit jiný den). Na požádání vystavíme fakturu.

Ministerstvo kultury

Lektorský program probíhá za finanční podpory Ministerstva kultury v rámci Oslav výročí narození G. J. Mendela.

 

 

RVP: Člověk a jeho svět, Člověk a společnost, Člověk a příroda, Člověk a svět práce, Environmentální výchova

Cílová skupina: Mateřské školy, 1.–2. ročník ZŠ, 3.–4. ročník ZŠ, 5.–6. ročník ZŠ, 7.–9. ročník ZŠ, Střední školy

Délka: 45 minut, 90 minut

Počet žáků: minimálně 5

Cena: 45 min: 40 Kč, 90 min: 50 Kč