Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Den otevřených dveří na zámku Kačina s Fondy EU

Termín konání: 25. 6. 2022

Den otevřených dveří na zámku Kačina s Fondy EU

Přijďte se za námi podívat do areálu Zámku Kačina, který patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury v Čechách. Dnes v těchto úchvatných prostorech naleznete pobočku Národního zemědělského muzea, konkrétně pak Muzeum českého venkova. Zámek obklopuje nádherný park navržený rukou ředitele císařské zahrady v Schrönbrunnu, slavného vídeňského botanika N. J. Jacquina. 

S přibývajícími roky začal park pomalu zarůstat a bylo potřeba mu vrátit zpět jeho původní podobu. Regenerace parku spočívající v jeho rekonstrukci a zvýšení využití nejenom pro relaxaci, ale i pro vzdělávání, byla podpořena z fondů EU.

Kdy?

25. 6. 2022  od 10-17 hodin v areálu zámku Kačina

Co vše bude během dne možné navštívit?

Připravili jsem pro vás komentovanou procházku zámeckou oranžerií, bylinkovou a zeleninovou zahradou, parku a zámecké konírny.  Během prohlídky se dozvíte vše o vzniku a vytváření rozsáhlého přírodně krajinářského parku na Kačině, zajímavosti o arboretu, o vysazování cizokrajných dřevin i o využití vodních ploch, které byly součástí zámeckého parku.

Dále se pro vás zdarma otevře Výstavní patro, které nabízí řadu muzejních expozic a aktuální výstavy, např. expozice „Příběh dřeva“ vám představí dřevo z různých úhlů. V „Království včel“ odhalíte rozmanitost a tajemství včelích úlů a zjistíte, jak se včelám bydlí na zámku. Součástí expozice je i venkovní instalace čmelína, kde můžete nahlédnout pod pokličku života čmeláků.

A na jaký doprovodný program se můžete těšit?

Zapojíte se do tvořivé dílničky čtecích dědečků a babiček organizace Mezi námi. Celostátní síť pro venkov si pro vás spolu s organizací Zemědělstvím žije připraví aktivity související s regionálním zemědělstvím. Své znalosti prověříte v Ekologickém koutku OPŽP a na závěr si zasadíte a odnesete domů květinu v rámci tvořivé dílničky, kterou si pro vás a vaše ratolesti připravil zámek Kačina.

Odpoledne vám zpestří vystoupení žáků Základní umělecké školy Kutná Hora a spoustu dalších atrakcí např. kolo štěstí, plackovačka nebo brýle s virtuální realitou. Pojďte si s námi užít rodinný den plný her a zábavy, a to vše zcela zdarma!

Na všechny prohlídky je nutné se předem registrovat. Vstupenky budou k vyzvednutí v informačním stanu.

Vstup je ZDARMA.

Registrace na: DotaceEU - Den otevřených dveří na Zámku Kačina

Kačina - Fondy EU