Muzeum českého venkova – zámek Kačina

VIP prohlídka: Filmová Kačina

VIP prohlídka: Filmová Kačina

Kačina patří k vyhledávaným filmařským lokalitám. Impozantní knihovní sál Chotkovské knihovny se sloupovým ochozem, netradiční romantické prostory zámecké kaple a jedinečné exteriéry zámku Kačina zaujaly mnoho českých i zahraničních filmových společností.

První film, který se na Kačině natáčel bylo romantické drama Tanečnice z roku 1943 s Karlem Högerem a Marií Glázrovou v hlavní roli. V roce 1986 posloužily zámecké prostory natáčení pohádky Kouzelné galoše s Janou Brejchovou a Markem Brodským.

V dalších letech přivítala Kačina více než 40 dalších českých či zahraničních filmových projektů.

Natáčely se zde např. dva díly seriálu Dobrodružství kriminalistiky, filmová adaptace románu Victora Huga Bídníci, americký mysteriózní thriller s Johnny Deppem Z pekla, třetí díl francouzské komedie s Jeanem Reno Návštěvníci 3: Revoluce, třetí díl historické minisérie Marie Terezie, či první série mysteriózní fantasy Carnival Row s Orlandem Bloomem a Carou Delevingne.

Na Kačinu, kromě již zmíněných hereckých hvězd, také zavítali např. Jeremy Irons, Ruth Wilson, Matt Damon a Andrew Scott.

Kromě filmové tvorby se na Kačině realizovalo natáčení vidoklipů či reklamních spotů. Mezi návštěvníky jsou připomínané (klip Leony Machálkové k písni Zatmění, kapela Dolls In The Factory se svým klipem k písni Stop for a Minute a Bolek Polívka s reklamou v rádiovce.

V roce 2020 zazářila Chotkovská knihovna ve štědrovečerní pohádce O vánoční hvězdě. Prostory zámecké knihovny se v této výpravné pohádce staly hvězdným nebem.

Pojďme se společně vypravit po stopách nejzajímavějších filmových projektů natáčených v prostorách našeho zámku.

Prohlídka je pouze pro objednané skupiny nad 10 osob. Prohlídku objednávejte alespoň týden dopředu.

Rezervace: kamila.trneckova@nzm.cz