Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

Mše sv. Eustacha

Termín konání: 20.9.2022, 17:00

Mše sv. Eustacha

V úterý 20. září 2022, v den svátku svatého Eustacha, bude na loveckého zámku Ohrada sloužena mše za myslivce a lesníky, kterým je svatý Eustach patronem. Srdečně zveme všechny, kdo si chtějí připomenout své blízké a známé z řad myslivců a lesníků, krásu mysliveckých tradic a prožít tak hezký podvečer na loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou.

Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství nechá dne 20. 9. 2022 od 17 hodin sloužit na loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou mši za myslivce a lesníky k poctě svatého Eustacha, prvního patrona myslivců a jednoho ze čtrnácti pomocníků v nouzi.

Zámecká kaple byla v roce 1716 zasvěcena právě svatému Eustachovi, což dokládá i krásný oltářní obraz „Vidění svatého Eustacha“ od vlámského malíře Pietra van Roye. Muzeum tak navazuje na tradice schwarzenberských mší, sloužených za myslivce a lesníky a jejich ochranu každoročně až do roku 1937. Letos si tímto připomeneme i 330. výročí založení Mysliveckého bratrstva svatého Eustacha v Hluboké (1692), které se podstatně zasadilo o zvýšení odbornosti lesního personálu a bylo prvním oficiálním sdružením myslivců v Čechách. Eustachova legenda, stejně jako pozdější o Hubertovi, se stala pro myslivce symbolem pokory a víry, na které je potřeba stále myslet.

Mši celebruje světící biskup českobudějovické diecéze Mons. Pavel Posád za doprovodu Jihočeských trubačů a Chrámového pěveckého sboru Bohuslav z Lišova.

Mše sv. Eustacha, NZM Ohrada, 20. 9. 2022

 

Fotoalbum