Muzeum potravin a zemědělských strojů – Ostrava

Radegastovna Colours of Ostrava 2022

Termín konání: 13. 7. 2022 – 16. 7. 2022

Colours of Ostrava 2022 v areálu DOV

Skladová hala Národního zemědělského muzea se pro návštěvníky Colours of Ostrava promění v místo, kde si vychutnáte správně hořké pivo v nejvyšší kvalitě. Část muzea se promění v RADEGAST PUB, který nabídne pivo čepované do skla a školu čepování pod vedením mistrů výčepních. Na kaskádách s výhledem přímo na stage se bude čepovat výčepní speciál Radegast Ratar.

Po celou dobu festivalu můžete zhlédnout výstavu Zemědělství 4.0. Na výstavě si v části dějin robotiky můžete prohlédnout robotické rameno, které bylo v 80. letech 20. století nasazeno pro výrobu pluhových ostří. Z modernějších technologií pak uvidíte robotický dojicí stroj, autonomního zahradního robota, vertikální farmu, 3D tiskárnu pro tisk čokolády, ale také fotobioreaktory a exponáty k problematice plastů nebo geneticky modifikovaných plodin.

Národní zemědělské muzeum nabízí expozici zemědělské techniky v hale veronikárna, výstavu děl Rity Koszorús a Juana Nazara – Standing on one leg, fotografickou výstavu Davida Macháče – Zahrádkáři a stálou expozici ve 3. NP – Depozitář potravin a Galerii českých potravin.

Během festivalu Colours of Ostrava bude naše muzeum otevřeno každý den od 10:00 do 18:00 hodin. V tu dobu pro vás bude platit i zlevněné vstupné: děti do 18 let zdarma, dospělí 100 Kč, studenti nad 18 let a senioři 50 Kč.

Přijďte do muzea i na správně hořké pivo v nejvyšší kvalitě!