Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny – Valtice

Muzejní dýňobraní

Termín konání: 16. 9. 2023 – 17. 9. 2023

Muzejní dýňobraní

Sklizeno! Přehlídka letošní úrody dýní, cuket a patisonů na nádvoří muzea vám nabídne pestrou škálu barev a rozličných tvarů tykvovitých plodin. Přijďte si prohlédnout letošní úrodu na muzejním dýňobraní 16.–17. září 2023.

Obohacením výstavy budou i recepty s kulinárním zpracováním této plodové zeleniny na sladko i na slano. Malé návštěvníky jistě potěší veselé tvoření s motivy dýní, řada her a zábavných prvků. Možná se inspirujete i na Halloween.

Rod tykev přišel na náš kontinent koncem 15. století z Latinské Ameriky, dnes pěstujeme jeho zástupce v nejrůznějších barvách, tvarech a chutích. Pro své zdraví prospěšné složení a všestranné využití nabízí řadu možností ke zpestření našeho jídelníčku, stejně tak slouží jako vkusná podzimní dekorace. Na nádvoří Muzea vinařství, zahradnictví a krajiny budou k vidění mnohé odrůdy tykve v rámci akce „Muzejní dýňobraní“, na niž naváže již tradiční výstava „Dýně, cukety, patisony a cibuloviny“. Pro malé návštěvníky bude připraveno zábavné halloweenské tvoření a zábava, všechny věkové kategorie se potom mohou seznámit s různými druhy tykví, cibulí a česneku a inspirovat se tipy ke kulinárnímu zpracování těchto darů přírody.

Na akci navazuje výstava Dýně, cukety, patisony a cibuloviny.

Dýňobraní si můžete užít i se třídou žáků základní školy v rámci lektorského programu Proč jíst tykev.

Muzejní dýňobraní, NZM Valtice