Muzeum zemědělské techniky – Čáslav

Den otevřeného depozitáře

Termín konání: 15. 5. 2022

Provozně nízkonákladový depozitář Národního zemědělského muzea

Depozitář je veřejnosti běžně uzavřen. Pouze při výjimečných příležitostech necháváme veřejnost nahlédnout dovnitř. A jedna z těch mála příležitostí je právě v tento Den otevřeného depozitáře. Tentokrát vás provedeme naší podsbírkou zemědělská technika.

Prohlídky proběhnou v časech od 14 a od 15 hodin. Pozor, kapacita je z bezpečnostních důvodů omezena, proto se raději objednejte na tel.: 771 126 853 nebo na emailu adela.capkova@nzm.cz.

Vstupné: 60 Kč, senioři a děti 30 Kč.

 

Provozně nízkonákladový depozitář Národního zemědělského muzea byl v Čáslavi slavnostně otevřen v úterý 30. listopadu 2021. Jedná se o první centrální depozitář v historii našeho muzea.

Nové prostory slouží především pro pracoviště muzea v Praze, Čáslavi a na zámku Kačina a téměř polovinu podsbírek a fondů. Díky depozitáři se zlepšily podmínky pro uložení sbírkových předmětů a vzniklo zde i kvalitní badatelské zázemí.

Přímo v objektu depozitáře je i konzervátorko-restaurátorská dílna, která slouží k ochraně i úpravě sbírkových předmětů. Aby se dřevěné předměty či předměty s dřevěnými částmi ukládaly do depozitáře „čisté“, vybudovalo muzeum zároveň i termokomoru. Toto zařízení umožňuje netoxickou likvidaci dřevokazného hmyzu.

Více o depozitáři.

Den otevřeného depozitáře