Příběh zemědělství – Praha

Výstava Co bys bylo, kdybys tady žilo

Termín konání: 16. 11. 2023 – 7. 1. 2024

Výstava Co bys bylo, kdybys tady žilo

Co bys bylo, kdybys tady žilo – to je název výstavy, která právě vzniká v Národním zemědělském muzeu. Výtvarný objekt vytvořený autory napříč generacemi tematizuje vznik nových forem života a transformace tvorů a rostlin v prostředí města a pokouší se skrze tvary, slova a životní zkušenosti aktérů definovat městský prostor a jeho sociální jedinečnost. Autorem konceptu je vizuální umělkyně Eva Jiřička.

Fantaskní hledání nové existence v městském prostředí nás nutí zamýšlet se nad sebou, ale i nad podmínkami, kterými lidi mění svět kolem sebe. Co jsem? Jak vypadám? Piji chlorovanou vodu a žiji na asfaltě obklopen lidmi, auty a psy. Dýchám zvířený prach. A opravdové ticho a tma není ani v noci. Přesto jsem geneticky vybaven pro pobyt v přírodě.

Vdechnout život fiktivnímu tvoru můžete i vy. Společné slavnostní sešívání jeho šupin se koná 16. listopadu v 15 hodin ve 2. foyer Národního zemědělského muzea.

Projekt připravili pod vedením výtvarnice Eva Jiřička klienti společnosti Elpida a děti společně se svými lektory ze spolku Máš umělecké střevo? Výstava potrvá do 7. ledna 2024.

Výstava Co bys bylo, kdybys tady žilo