Příběh zemědělství – Praha

přednáška Chov a výcvik starokladrubského koně v Kladrubech nad Labem a Slatiňanech

Termín konání: 18.10.2022, 17:00

přednáška Chov a výcvik starokladrubského koně v Kladrubech nad Labem a Slatiňanech

Srdečně vás zveme na přednášku Ing. Jiřího Machka, ředitele Národního hřebčína Kladruby nad Labem.

Přednáška na téma Chov a výcvik starokladrubských koní v Kladrubech nad Labem a Slatiňanech se uskueční 18. října 2022 od 17 hodin v Národním zemědělském muzeu Praha.

Vstup zdarma.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem chová starokladrubské koně v hřebčíně v Kladrubech nad Labem a v hřebčíně ve Slatiňanech. Hřebčín v Kladrubech nad Labem se nachází v památkové zóně Kladrubské Polabí, slatiňanský hřebčín je součástí památkové zóny Slatiňansko-Slavicko. V obou případech se jedná o komponovanou kulturní krajinu a to v Kladrubech pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní, ve Slatiňanech pro potřeby lovecké reprezentace majitelů panství ve vazbě na zámek ve Slatiňanech, ale i pro chov a výcvik koní. V národním hřebčíně je aplikován tradiční způsob chovu koní, ten má významný vliv na udržení původní podoby komponované kulturní krajiny.

Přednášející Ing. Jiří Machek pochází z Kladrub nad Labem a u koní pracuje už od roku 1993. Několik let pracoval v oboru v soukromém sektoru, rovněž i v Nizozemí, aby se nakonec vrátil do Kladrub, kde od roku 2013 působí ve funkci ředitele Národního hřebčína Kladruby nad Labem.

Přednáška Chov a výcvik starokladrubského koně v Kladrubech nad Labem a Slatiňanech je součástí cyklu doprovodných přednášek k výstavě Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem.

přednáška Chov a výcvik starokladrubského koně v Kladrubech nad Labem a Slatiňanech, Ing. Jiří Machek