Příběh zemědělství – Praha

Zdravé rostliny – Zdravý život

Termín konání: 12. 5. 2023

Zdravé rostliny – Zdravý život

Víte, co všechno musí udělat zemědělec pro zdraví pěstovaných rostlin? Zajímá vás, jak ochránit vaši zahradu před škůdci a chorobami? Neváhejte a přijďte 12. května do Národního zemědělského muzea oslavit Mezinárodní den zdraví rostlin. Rostlinolékaři Ústředního a kontrolního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) zde pro vás pod názvem „Zdravé rostliny = zdravý život“ připravili program plný zajímavostí, praktických ukázek a soutěží na téma ochrany rostlin.

Ústřední a kontrolní ústav zemědělský (ÚKZÚZ)

Pod mikroskopem či s lupou vás naučí rozpoznávat nejčastější choroby a škůdce, ukáží, na jakém principu fungují různé lapače a pasti na škůdce, nebo vysvětlí, jak zemědělci k potírání škůdců poslouží meteorologická předpověď.  Pro nejmenší jsou připravené tematické omalovánky a kvízy.

Součástí programu je vyhlášení výsledků fotosoutěže, kterou ÚKZÚZ uspořádal k  Mezinárodnímu dnu zdraví rostlin a jejíž uzávěrka je 1. května. Více informací o soutěži zde.

 Akce se koná na selském dvorku Národního zemědělského muzea a je určena pro všechny věkové kategorie. Vstup na muzejní dvorek je zdarma. 

 Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly.

Zdravé rostliny – Zdravý život

Zdravé rostliny – Zdravý život