Národní zemědělské muzeum, s. p. o.

Vinobraní na Kačině 2020 - tisková zpráva

Zámek Kačina zve na Krajské vinobraní a dožínky

7. září 2020

Představení vinařů z celého Česka, nabídka místních a BIO potravin, ochutnávky domácí i mezinárodní kuchyně, celodenní program doprovázený hudebními koncerty – to vše nabídne letošní ročník Krajského vinobraní a dožínek na zámku Kačina. Koná se v sobotu 12. září od 9:30 hodin a všichni návštěvníci mají vstup zdarma.

 

Devátý ročník Krajského vinobraní a dožínek je opět zaměřen na podporu středočeského regionu. Návštěvníci se mohou těšit na prezentaci a prodej českých, moravských i zahraničních vín, nebude chybět ani burčák či čerstvě lisovaný vinný mošt. Součástí akce je výstava zemědělské techniky, BIO market i výstava domácích zvířat. Pro děti jsou přichystány jízda na koni, naučná stezka Škola v lese a zábavný program Zemědělství žije aneb poznej práci sedláka. Po celou dobu akce budou otevřené expozice Národního zemědělského muzea a budou probíhat prohlídky zámku dle platného ceníku muzea.

 

Během doprovodného programu vystoupí řada hudebníků, mezi nimi například operní pěvkyně Jana Veberová, orchestr Jaroslava Ježka, Hudci z Kyjova, skupina Trampoty či písničkář Luboš Pospíšil. Součástí programu je také slavností vyhlášení cen za přínos regionu a vyhlášení nejlepšího degustátora; ocenění převezmou i nejlepší žáci Střední zemědělské školy v Čáslavi.

 

Zajištěna je kyvadlová doprava z Kutné Hory a Čáslavi. Kompletní program návštěvníci naleznou na www.vinobraninakacine.cz, aktuální informace pak také na facebookové stránce  Vinobraní na Kačině. Letošní ročník je  bez vstupného a je připravován v souladu s hygienickými opatřeními.

 

Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana.

 

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také další čtyři pobočky – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice. Muzeum na zámku Kačina mapuje především historii českého venkova, expozice představuje vývoj hospodářského zázemí zámku. Samotný zámek Kačina je českým empírovým klenotem, návštěvníkům nabízí jedinečné interiéry, jako je chotkovská knihovna, divadlo nebo lékárna.

 

Více na www.nzm.cz.

 

Kontakt:

Pavel Douša, ředitel pobočky

Tel.: 724 412 266

pavel.dousa@nzm.cz

 

Národní zemědělské muzeum Kačina

Svatý Mikuláš 51

284 01 Kutná Hora


Fotoalbum