Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

Národní myslivecké slavnosti 2018

Národní myslivecké slavnosti 2018

Srdečně zveme v sobotu 23. června od 9 do 17 hodin Ohradu, kde proběhne již 17. ročník Národních mysliveckých slavností. Společně jej pořádají Českomoravská myslivecká jednota a Národní zemědělské muzeum. Celodenní akce přináší pestrý program, ať už jde o ukázky práce se zvířaty, koňmi, dravci či psy, mysliveckou gastronomii, troubení či lovecké dovednosti. Vstup je letos mimořádně zdarma.

Koně, psi i dravci

Účastníci se i letos mohou těšit na oblíbené Mistrovství republiky ve vábení jelenů, mysliveckou kynologii, ukázky výcviku sokolnických dravců, lovecké troubení, práci chladnokrevných koní a nově i exhibici psího spřežení a kočárového dvojspřeží. Zájemci mohou vyzkoušet řadu loveckých a lesnických dovedností jako například jízdu v koňském zápřahu, střelbu v laserové brokové střelnici, lukostřelbu nebo videostřelnici. V odpoledních hodinách bude zprostředkována exkurze do Staré obory, kde jsou k vidění mufloni, daňci i divoká prasata. Po celý den bude program doprovázet živá hudba.

Zubři, Hamiltonova plátna a další zajímavosti na Ohradě

Při prohlídce zámeckých expozic by si  návštěvníci neměli nechat ujít nově otevřenou výstavu Zubři a interaktivní zážitkovou výstavu Les pramenů – příběhy lesů, která nevšedním způsobem vypráví o významu lesnictví a lesníků či vorařské historii kraje. Za pozornost stojí i Hodovní sál loveckého zámku Ohrada, který má po téměř osmdesáti letech zpět svou původní výzdobu. Jsou jí obrazy štvanic, vzácná plátna vídeňského malíře Johanna Georga de Hamiltona. Velkoformátové obrazy se vrátily zpět alespoň prostřednictvím kopií zasazených v původních rámech. V rámci Národních mysliveckých slavností proběhne také vernisáž výstavy historických fotografií ze sbírky Pavla Scheuflera Hony a lovy ... jaké to bylo

 

Akce začíná v 9 hodin, předpokládaný konec bude v 17 hodin. Vstupné na akci je zdarma.

 

Národní myslivecké slavnosti 2018 pořádá Národní zemědělské muzeum a Českomoravská myslivecká jednota ve spolupráci s časopisem Myslivost. Záštitu nad akcí převzal ministr zemědělství Jiří Milek. Generálním partnerem jsou Lesy České republiky, hlavním mediálním partnerem akce je Česká televize. Národní myslivecké slavnosti se konají u příležitosti výročí 100 let založení Československé republiky.

 

> Program Národních mysliveckých slavností 2018