Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

Nejnovější videa z nejstaršího muzea

Nejnovější videa z nejstaršího muzea

Letní sezóna je za rohem a my se už nemůžeme dočkat, až opět uslyšíme dupot na našich zámeckých schodech, až pod návštěvníky zavrzají parkety v sálech, až se rozezvučí nádvoří, kde rodiny svačí a děti si hrají. Ztichlé muzeum ožije. Snad jen ty vycpaniny budou nehybně dál zírat z vitrín…

Oživte muzeum i vy vaší návštěvou. Až se vydáte na výlet po krásách jižních Čech, navštivte také zámek Ohrada, kde sídlí muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství.

Kromě oblíbených expozic Myslivost, Rybářství, sladkovodních akvárií, Sallačovy sbírky paroží a Sokolnictví se můžete těšit i na působivé exteriéry loveckého zámku, zejména hodovní sál a kapli sv. Eustacha. Nové tematické výstavy a pravidelné akce jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník přišel na své. Návštěvu muzea můžete doplnit o návštěvu sousední zoo. K výletu láká i okolní krajina lesů a rybníků.

Zámek Ohrada byl postaven v letech 1708–1713 v barokním slohu pro knížete Adama Františka Schwarzenberga jako lovecký zámek, který měl sloužit k pořádání honů a honosných loveckých slavností. Již v roce 1842 zde vzniklo Lovecké muzeum, kde byly soustředěny rozsáhlé sbírky loveckých trofejí a vycpanin. Dnešní muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství je tak nejstarším loveckým muzeem v Evropě.

Podívejte se na nejnovější videa ze zámku Ohrada a přijeďte nás navštívit. Těšíme se na vás.

Vítejte v muzeu na Ohradě...

 

Barokní hodovní sál a expozice Myslovist a Kynologie

 

Rybářství a akvária, výstava Losi – návrat velikánů, Sallačova sbírka a pohled do depozitářů

 

Výstava LES pramenů a nabídka lektorských programů na Ohradě

 

Návrat Hamiltonových pláten na lovecký zámek Ohrada

 

Letokruhy aneb Domácí úkol z muzea lesnictví, myslivosti a rybářství

 

Povídání s lektorem – Listy

 

Povídání s lektorem. Práce v lese — Prořezávka