Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

Otevřeli jsme 11. 5., děti mají nově vstup zdarma

Otevřeli jsme 11. 5., děti mají nově vstup zdarma

Pandemií odložená sezona 2020 začala v muzeu lesnictví, myslivosti a rybářství na zámku Ohrada v pondělí 11. května. Novinkou letošního roku je vstup pro děti zdarma.

Prosíme návštěvníky, aby se chovali ohleduplně a dodržovali obecné zásady vstupu do areálu Národního zemědělského muzea vycházející z aktuálních nařízení vlády. U vchodu do muzea je pro vás připravena dezinfekce, dovnitř lze od 1. 7. 2020 vstupovat i bez zakrytých úst a nosu, nicméně nošení roušek doporučujeme. 

Nové výstavy – Poklady z půdy i fotografie z lesa

V nově instalované vstupní hale je nyní k vidění i malá výstava s názvem Poklady z půdy, kde si můžete prohlédnout vzácné předměty nalezené při úklidu půdy loveckého zámku. Stále velmi aktuálnímu tématu se věnuje výstava Lýkožrout smrkový – pohroma lesa

Les jako prostor pro práci i relaxaci představuje na dobových fotografiích nová výstava Lidé v lese. Ta představí jak samotnou práci v lese, která je velmi rozmanitá, ale zároveň náročná, tak i pobyt v lese při volnočasových aktivitách. Les nabízí mnoho možností, funkcí, které lidé neustále využívají, i když postupem času různými či jinými prostředky. Díky historickým fotografiím si můžeme uvědomit kontinuitu a vliv lesa i na současný život. Kromě fotografií si budou moci návštěvníci muzea prohlédnout i unikátní sbírkový předmět – motorový odvětvovač RINCO.

Omezení a změny akcí

Už teď víme, že Národní myslivecké slavnosti v obvyklém červnovém termínu nebudou. Muzejní noc byla pro letošek přeložena na 24. října. Po dobu opatření také nebude přístupná výstava Les pramenů.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na shledanou na Ohradě.