Národní zemědělské muzeum

To nej ze Země živitelky 2021

To nej ze Země živitelky 2021

Navštívili jste letos Zemi živitelku v Českých Budějovicích? A byli jste i v našem pavilonu Národního zemědělského muzea? Připomeňme si nejhezčí momenty a třeba se najdete i na fotografiích ve fotogalerii. 

47. ročník Země živitelky v Českých Budějovicích začal ve čtvrtek 26. srpna 2021 a Národní zemědělské muzeum již tradičně obohatilo tento agrosalon ukázkou vzácných historických strojů ze své sbírky. Výjimečnou událostí se beze sporu stal i slavnostní poklep na základní kámen nové pobočky Národního zemědělského muzeaAkce se zúčastnili místopředseda vlády Karel Havlíček, ministr zemědělství Miroslav Toman a zástupci vedení Národního zemědělského muzea a Výstaviště České Budějovice. Nové muzeum bude zaměřeno zejména na rybářství, zemědělské stroje a lokální potraviny z jižních Čech. NZM u této příležitosti vyhlásilo veřejnou sbírku historických předmětů.

Pro dětské návštěvníky jsme na Zemi živitelce připravili několik aktivit, které nabízely zábavu i poučení. Na příklad jste se mohli na chvíli přenést do středověku a stát se zakladateli vesnice. Naše středověká vesnice se díky vám, našim návštěvíkům, rozrostla pomalu až do velkoměsta. Moc se nám líbilo, jak jste se zapojili. A ty nejmenší děti se vyřádily v traktůrkové aréně. 

Na své si samozřejmě přišli i obdivovatelé historické zemědělské techniky. Jak v pavilonu C1, tak i v pavilonu Z bylo k vidění část muzejní kolekce traktorů Zetor, která je součástí ucelené sbírky Národního zemědělského muzea, prezentované v čáslavské pobočce. 

A kdo nás na Zemi živitelce nepotkal, navštivte nás v muzeu. PrahaČáslavKačinaOhradaOstravaValticeZnojmo

Fotoalbum