Muzeum potravin a zemědělských strojů – Ostrava

Za zážitky do Ostravy!

Za zážitky do Ostravy!

Nejmladší z poboček Národního zemědělského muzea v Ostravě – muzeum potravin a zemědělských strojů – byla otevřena veřejnosti teprve 18. září 2020. Kvůli koronavirovým opatřením si návštěvníků příliš neužila, ale jen co jsme otevřeli, našli jste si k nám cestu. A co je u nás nového?


Zážitek v regionu

Zážitky v regionech

Návštěva našeho muzea opravdu zážitek je, proto jsme byli čerstvě certifikováni v systému standardů Svazu venkovské turistiky a agroturistiky. Galerie českých potravin vám netradiční formou představí vybrané české potraviny. A v expozici Zemědělská technika na vás čekají více než čtyři desítky zemědělských strojů různé provenience i různého stáří. A na některých dokonce mohou řádit i děti. Když to bude dětem málo, mohou znovu přijít spolu s celou třídou nebo příměstským táborem na lektorský program.


Nádech pro Ostravu

Nádech pro Ostravu

Cílem projektu Nádech pro Ostravu, který pořádá statutární město Ostrava spolu s Hitrádiem Orion, je pozvat návštěvníky, aby se vrátili tam, kam byli zvyklí chodit před vypuknutím epidemie koronaviru i objevovat místa nová, kde si užijí volný čas. S každou návštěvou místa zapojeného do projektu sbírejte razítka na speciální hrací kartě. Za vyplněnou kartu pak můžete získat některou ze zážitkových cen pro celou rodinu.


Technotrasa

technotrasa

Stali jsme se také součástí projektu Technotrasa – surová krása. Projekt propojuje unikátní místa, na kterých návštěvníky čekají výjimečné zážitky připomínající výraznou technickou a řemeslnou minulost severní Moravy a Slezska. Technotrasa ukazuje nejen surovou krásu kraje, ale přibližuje také autentické příběhy průmyslníků, hutníků, horníků, rolníků, textilníků, železničářů, kloboučníků, lesníků, mlynářů či vojáků. Zapojená místa interaktivní formou představují řemesla a unikátní místa úzce spjatá s technikou a starými řemesly.  


Bedýnky z Poodří

Pro potěchu a dobré zdraví všech milovníků ovoce a zeleniny jsme u nás na pobočce zřídili odběrné místo na zeleninové bedýnky. Bedýnky z Poodří „Ovoce a zelenina jako z vlastní zahrádky“ si můžete objednat zde