Navštivte nás

O nás

Na projekt Modernizace areálu a zefektivnění správy podsbírek NZM Valtice byla poskytnuta finanční podpora z EU. Více informací

 

Rekonstruovaná budova muzea vinařství, zahradnictví a krajiny s novými expozicemi se nachází na valtickém náměstí. Jako součást komplexu budov sloužících zámecké hospodářské správě lichtenštejnských statků z druhé poloviny 17. století byla koncem 19. století přestavěna do současného vzhledu. Objekt získalo Národní zemědělské muzeum v roce 1985.

Valtická pobočka Národního zemědělského muzea nabízí tři nové expozice, a sice Národní expozici vinařství, expozici Krajina Lednicko-valtického areálu a expozici Tajemný život v půdě. V každé z expozic najdete interaktivní prvky, které budou bavit i děti.

Projekt Modernizace areálu a zefektivnění správy podsbírek NZM Valtice, díky němuž byly vybudovány nové expozice, rozšířena dostupnost muzea a zlepšily se podmínky pro uschování sbírkových předmětů, byl hrazen z prostředků IROP a Ministerstvem zemědělství, zřizovatelem Národního zemědělského muzea. 

 

Národní zemědělské muzeum Valtice, Národní expozice vinařství