Obrázkové statistiky

Krajina. Obrázková statistika o krajině a jejích proměnách

Krajina. Obrázková statistika o krajině a jejích proměnáchElena Michálková, Marta Krusberská, František Švábenický, Šárka Jelenová, Kristýna Rochová, Pavlína Šlajsová, Jiří Lehejček

ISBN: 978-80-88270-34-8

Praha : Národní zemědělské muzeum, s. p. o., 2021

Stáhněte si pdfKrajina. Obrázková statistika o krajině a jejích proměnách

Tištěnou publikaci si můžete zakoupit na pobočkách Národního zemědělského muzea nebo objednat online.

Cena: 60 Kč

Tištěnou publikaci si budete moci začátkem roku 2023 zakoupit na pobočkách Národního zemědělského muzea nebo objednat online.

Anotace: Krajina a její proměna, to je jedinečná a fascinující kronika lidstva. Obrazková statistika na téma krajina vám ukáže, že vliv na její formování nemá zdaleka jen příroda a klimatické podmínky. Jsme to především my, lidé. A nejde jen o každodenní činnosti, zda a jak hospodaříme, co stavíme, který kus přírody zabereme. Vliv na trvalé změny krajiny mají především dějinné události, politické, hospodářské či kulturní změny, růst či pohyb populace, změna životního stylu, proměňování vlastnictví. To vše se do vrstev a proměn naší krajiny zapisuje navždy.

Obrázková statistika je určena zejména pro děti a žáky základních a středních škol, nicméně nové poznatky tu určitě najdou i dospělí.