Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Víkend otevřených zahrad v neděli 7. 6. na Kačině

Víkend otevřených zahrad v neděli 7. 6. na Kačině

Přednášky o nejstarších stromech a přírodních hodnotách zámeckého parku, komentovaná procházka ke zřícenině Libuše i hra pro nejmenší návštěvníky – to vše přinese program letošního Víkendu otevřených zahrad na zámku Kačina. Těšíme se na vás už tuhle neděli od 13 do 17 hodin.

Přednášky o zajímavostech kačinského parku

Návštěva zámeckého parku s poutavým výkladem poodhalí jeho krásu i historii. Přednáška nazvaná Nejstarší stromy v kačinském parku a oboře s PhDr. Pavlem Novákem, CSc., se koná od 13 a 14 hodin, v 15 hodin pak naváže přednáška Přírodní hodnoty kačinského parku Ing. Šárky Kopecké. V 16 hodin se návštěvníci mohou vydat na komentovanou procházku ke zřícenině Libuše, nejstarší stavbě šlechtického rodu Chotků na Novodvorsku. Poprvé se také budete moci podívat na nově rekonstruovaný ha-ha příkop.

Vstup na přednášky je zdarma, vzhledem k omezené kapacitě však doporučujeme rezervovat si místo.

Najděte s dětmi poklad

Pro rodiny s dětmi je v parku připravena zábavná hra, kdy po vyřešení záhadného kvízu čeká na děti malý poklad. Vstup na přednášky a procházky je zdarma, vhodná je online rezervace.

Komentovaná prohlídka výstavy

Máte jedinečnou možnost zjistit více informací o výstavě Epifyty – rostliny vzdušných zahrad. Autor výstavy vám zodpoví všechny vaše otázky a poradí i s jejich pěstováním.

Komentované prohlídky zámecké oranžerie

Téměř po celé odpoledne můžete navštívit zámeckou oranžerii, kterou vás provede zámecký zahradník

Jóga na Kačině

Relaxace a uvolnění Vám přinese jóga na Kačině. Zacvičit si můžete v zámeckém parku se zkušenou lektorkou.

Zřícenina Libuše, chotkovské výletní místo

Zámecký park i okolní lesy nabízejí různá krásná zákoutí a pozůstatky historických staveb. Jednou takovou stavbou je i zřícenina Libuše, naleznete ji v lese cca 600 m od zámku. Libuše byla postavena v roce 1785, dva roky před smrtí Jana Karla Chotka, jako jediná stavba v novogotickém stylu. Měla podobu umělé zříceniny s jednou obytnou místností, kam docházelo panstvo z Nových Dvorů a později z Kačiny na výlety. Před výletem tam vyrazili s předstihem sloužící, zatopili, případně zajistili jídlo a pití. Chotkové se na místě zdrželi několik hodin a pak se vraceli pěšky nebo na koni či kočárem zpět na zámek.

 

> tisková zpráva

> více informací o zámeckém parku na Kačině

Zámecký park na Kačině