Vzdělávání a zábava

Areál pevných kontrol

Areál pevných kontrolSportujete rádi a navíc v přírodě? Baví vás objevovat neznámá místa? Proč nespojit vše dohromady! Areál pevných kontrol orientačního běhu je tu pro vás! Stáhněte si mapu zde nebo níže na stránce nebo si ji vyzvedněte u prodeje vstupenek. A můžete vyrazit. Čeká vás 10 kontrol po areálu parku na Kačině. Můžete běžet, jít se projít, jet na kole, jít s malým dítětem a kočárkem, nebo prarodiči – orientační běh je tu pro všechny.

Trasu mezi stanovišti si volíte sami!

Co to je areál pevných kontrol?

Areál pevných kontrol (APK) je trvalá orientační trasa s pevnými kontrolami v lese, parku, městě i na horách. Areál je určen pro zájemce každého věku, kteří si chtějí vyzkoušet práci s mapou a poznat do hloubky přírodu kolem sebe. Hledání kontrol je velmi zábavné a potěší hlavně děti, protože jim připomíná hledání pokladu. APK se snaží přiblížit veřejnosti sportovní odvětví orientační běh, ale pro první seznámení s mapou není rozhodně nutné běhat. Trasu si můžete projít s rodinou nebo přáteli a jednoduše si procházku s mapou užít.

Náš areál pevných kontrol je umístěný v zámeckém parku Kačina. Jednotlivé kontroly jsou roztroušeny po všech koutech parku, i na méně známých místech. Volba mezi jednotlivými kontrolami je čistě na vás. Odhadovaná délka je 3 km. Jestli projdete vše, nebo jen něco, je jen na vás.

Kde si můžete vyzvednout mapu?

Během běžné otevírací doby muzea si mapu zdarma vyzvedněte na pokladně zámku. V ostatních případech si mapu stáhněte zde nebo níže na této stránce. Až trať absolvujete, vraťte se zpět na pokladnu. Je pro Vás připravena malá odměna. 

Areál pevných kontrol je v provozu od 20. 8. 2022.


Ke stažení: mapa – areál pevných kontrol NZM Kačina