Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2020

Noc na Kačině 2020 – tisková zpráva

Noc na Kačině nabídne skvělá divadelní představení, výjimečný koncert i světelnou show

Noc na Kačině 20207. srpna 2020

Divadelní představení, koncerty, dobová módní přehlídka, světelná show i netradiční vegetariánský workshop. To vše čeká návštěvníky Národního zemědělského muzea Kačina v sobotu 22. srpna. Bohatý program letošní Noci na Kačině začíná už v 17 hodin.

Noc na Kačině bude zahájena přehlídkou módy 19. století, okořeněnou o ukázku odívání od spodniček a korzetů až po svrchní společenské či plesové šaty. V atmosféře zámecké chotkovské knihovny se odehraje koncert vážné hudby v podání smyčcového kvartetu Apollon. Kvarteto Apollon patří mezi přední reprezentanty české kvartetní školy a tradice, na kterou kvarteto navazuje, byla utvářena soubory, jakými byla Vlachovo nebo Janáčkovo kvarteto.

Nebudou chybět také divadelní představení. Divadelní spolek JIŘÍ uvede poetické drama Radúz a Mahulena Julia Zeyera. V zámeckých zahradách se odehraje příběh velké lásky magurského prince Radúze a tatranské princezny Mahuleny, příslušníků dvou znepřátelených rodů. Jejich vztah musí odolávat odporu rodičů a překonávat kletby a kouzla. Nedílnou součástí inscenace je nádherná hudba Josefa Suka. Jako hostující herečka vystoupí Valérie Zawadská. Divadlo Klauniky Brno pak uvede na zámeckém nádvoří didaktickou klauniádu v režii Bolka Polívky Don Quijote de la mAncha. Svéráznému zpracování osudů Dona Quijota a věrného služebníka Sancho Panzy nechybí humor, nadsázka, fantazie ani mystifikace.

V nočních hodinách se pak návštěvníci mohou těšit na světelnou taneční Lightshow skupiny Pyroterra. Akční světelná show ohromí vizuálními efekty a světelnými kostýmy.

Výjimečnou sobotní atmosféru podtrhne na nádvoří ukázka zámeckého koření a bylin, tradiční stánkové občerstvení i oživená zámecká kuchyně, ale i netradiční kuchařská dílna. Zájemci si mohou za asistence kuchaře zkusit připravit vlastní sushi nebo ochutnat zdravý vegetariánský hamburger. „Noc na Kačině je jedinečná příležitost nasát noční atmosféru zámku a parku. Návštěvníky čeká letos mimořádně bohatý program – divadla i koncerty, noční prohlídky zámku oživené plesem v historických plesových róbách. Třešničkou na dortu jsou hned dvě divadelní vystoupení – brněnské Divadlo Klauniky odehraje na nádvoří zámku populární představení v režii Bolka Polívky Don Quijote de la mAncha. V zahradách zámku pak můžete vidět baladu Radůz a Mahulena s hostující  Valérií Zawadskou,“ říká ředitel pobočky Kačina Národního zemědělského muzea Pavel Douša.

Vstupné do areálu zámku:

základní 150 Kč

snížené 100 Kč

děti do 6 let 50 Kč

rodinné 350 Kč

Vstupné na komentované prohlídky zámku – příplatek: 50 Kč

 

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také další čtyři pobočky – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice. Muzeum na zámku Kačina mapuje především historii českého venkova, expozice představuje vývoj hospodářského zázemí zámku. Samotný zámek Kačina je českým empírovým klenotem, návštěvníkům nabízí jedinečné interiéry, jako je chotkovská knihovna, divadlo nebo lékárna.

 

Kontakt:

Pavel Douša, ředitel pobočky

Tel.: 724 412 266

pavel.dousa@nzm.cz 

 

Národní zemědělské muzeum Kačina

Svatý Mikuláš 51

284 01 Kutná Hora


Noc na Kačině 2020 (foto v tiskové kvalitě ke stažení v zip souboru níže)