Tiskové zprávy

Advent mezi traktory – tisková zpráva

Advent mezi traktory

Advent mezi traktory21. listopadu 2023

Poslední listopadová sobota v NZM Čáslav přinese návštěvníkům vánoční trhy, rozsvícení vánočního stromu, zpívání koled, živou hudbu, výstavu betlémů i vánočních ozdob a také dílničky pro holky a kluky. Akce Advent mezi traktory se koná v sobotu 25. listopadu od 12 do 18 hodin.

Všichni, kdo se chtějí naladit na nadcházející Vánoce, jsou zváni na poslední akci sezony – Advent mezi traktory. Atmosféru vykouzlí vánoční výzdoba, koledy znějící areálem muzea i vůně cukroví a svařáku na tradičním vánočním trhu. Pro děti bude připravena jízda na voze a také adventní tvořivá dílna, kde si vytvoří ozdobičky na stromek nebo svícen z jablíčka. V 17 hodin návštěvníci slavnostně rozsvítí muzejní strom. Kdo se nebojí, bude moci vstoupit do strašidelného depozitáře za čerty Krampusáky.

Vstupné: plné 100 Kč / snížené 50 Kč / rodinné 250 Kč


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi se specializuje na studium a prezentaci historické i současné techniky používané v zemědělství. Částečně zpřístupněné depozitáře a expozice se zaměřují na mechanizaci rostlinné výroby, energetické zdroje v zemědělství a dopravu. Unikátní sbírka traktorů a historických oradel patří mezi nejvýznamnější a největší podobné sbírky v Evropě. Virtuální prohlídka NZM Čáslav. Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 601 065 460       

tiskove@nzm.cz

www.nzm.cz  │  facebook  │  twitter  │  instagram


Tisková zpráva a foto ke stažení