Tiskové zprávy

Muzejní noc – noční jízda rozsvítí večerní Čáslav – tisková zpráva

Muzejní noc – noční jízda rozsvítí večerní Čáslav

Muzejní noc – noční jízda rozsvítí večerní Čáslav12. září 2023

Třetí ročník akce Muzejní noc – noční jízda přinese poněkud netradiční program. Připraveno bude občerstvení, hudební vystoupení, jízdy na osvětlených vozech či opékání vyhlášených středočeských špekáčků. Návštěvníci se mohou těšit také na světelné překvapení. Akce se koná v sobotu 23. září od 18 do 23 hodin v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi.

Muzejní noc – noční jízda představí návštěvníkům vybranou zemědělskou techniku ve svitu měsíce. Večer doprovodí svým hudebním vystoupením Tomáš Polman a chybět nebudou ani legendární jízdy na osvětlených vozech. O překvapení se letos postará RockFire se svou světelnou show.

Po celý večer si zájemci budou moci opékat špekáčky z vyhlášených středočeských jatek. Pro kluky a holky bude připraveno strašidelné malování na obličej.

Kromě zajímavého programu se mohou návštěvníci těšit i na vybrané zpřístupněné depozitáře, které budou speciálně nasvíceny. Otevřena bude také expozice Dřinu strojům? Dřinu strojům!

Vstupné: plné 100 Kč, snížené 50 Kč, rodinné 250 Kč


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi se specializuje na studium a prezentaci historické i současné techniky používané v zemědělství. Částečně zpřístupněné depozitáře a expozice se zaměřují na mechanizaci rostlinné výroby, energetické zdroje v zemědělství a dopravu. Unikátní sbírka traktorů a historických oradel patří mezi nejvýznamnější a největší podobné sbírky v Evropě. Virtuální prohlídka NZM Čáslav.

Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 601 065 460       

tiskove@nzm.cz

www.nzm.cz  │  facebook  │  twitter  │  instagramTisková zpráva a foto ke stažení