Tiskové zprávy

Národní myslivecké slavnosti a Dětský myslivecký den na zámku Ohrada – tisková zpráva

Národní myslivecké slavnosti a Dětský myslivecký den na zámku Ohrada

16. června 2023

Letošní Národní myslivecké slavnosti na zámku Ohrada opět nabídnou zajímavý rodinný program, který široké veřejnosti umožní poznat myslivost, sokolnictví, loveckou kynologii a vše, co k myslivostí patří. Slavnosti se konají v sobotu 24. června od 9 do 17 hodin, v neděli 25. června bude od 10 do 16 hodin připravený Dětský myslivecký den. Spolupořadatelem akcí je Českomoravská myslivecká jednota a časopis Myslivost.

Návštěvníci sobotních slavností se mohou těšit na cimbálovou muziku, dechovou hudbu Budvarka, Mistrovství republiky ve vábení jelenů, zvěřinovou show šéfkuchaře Jaroslava Sapíka, jarmark s mysliveckým zbožím a potravinami se značkami Regionální potravina a Klasa.

Slavnosti zahájí myslivecký průvod se zástupci Řádu svatého Huberta, okresních mysliveckých spolků, sokolníků a loveckých psů. V rámci slavností se budou předávat myslivecká vyznamenání a bude vyhlášena Honitba roku.

Jako každý rok je připravena soutěž o nejhezčí myslivecký klobouk. Kreativitě se meze nekladou, a to jak v provedení klobouku, tak i v prezentaci jeho nositele. Pro soutěžící, kterým porota udělí nejvyšší známky, jsou připravené dárkové koše plné dobrot oceněných značkami Klasa, Regionální potravina nebo Bio potravina. 


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství Ohrada je nejstarším loveckým muzeem v Evropě. První muzejní sbírky loveckých trofejí a preparátů zde byly umístěny již v roce 1842. Unikátem je Sallačova sbírka několika set exponátů paroží a souroží. Barokní zámek Ohrada nabízí také působivé interiéry, zejména hodovní sál vyzdobený barokními loveckými motivy, nábytkem z paroží a kopiemi velkoformátových pláten J. G. Hamiltona. Virtuální prohlídka NZM Ohrada.

více na www.nzm.cz.