Tiskové zprávy

V sobotu můžete na Kačinské hry vyrazit historickým autobusem z Kutné Hory – tisková zpráva

V sobotu můžete na Kačinské hry vyrazit historickým autobusem z Kutné Hory

19. dubna 2023

V sobotu můžete na Kačinské hry vyrazit historickým autobusem z Kutné HoryK dubnovému otevření turistické sezóny na zámku Kačina připravilo Národní zemědělské muzeum Kačinské hry. Den plný dobových her a zábavy se koná v sobotu 22. dubna od 10 do 17 hodin. Je určen všem věkovým kategoriím a návštěvníci si budou moci vyzkoušet historické hry, při kterých se kdysi bavila šlechta i poddaní. Přichystáno je také několik vystoupení a nebudou chybět ani prohlídky zámeckých interiérů, výstav a expozic.

Pétanque, kroket, střelba ku ptáku, hod podkovou, kuželky, tlučení špačků, pohánění obruče nebo cvrnkání kuliček – tyto hry se s oblibou provozovaly už za dob stavitele zámku Jana Rudolfa Chotka. Zájemci o novější sportovní aktivity si mohou zkusit například discgolf, hod oštěpem, laserové bludiště, hokobruč, střelbu z děla a kuše či jednokolový trenažér. Pro nejmenší je přichystáno svezení na koních a zámecké vozíky pro jízdu parkem.

Na nádvoří se budou odehrávat představení na chůdách, workshop na skákacích botách, uvidíte kouzelníka se psem nebo freestyle show. „Hry budou po zámeckém areálu rozmístěny tak, aby každý během přecházení mezi jednotlivými stanovišti současně objevoval zajímavá zákoutí kačinského parku, například nejmohutnější a patrně nejstarší trnovník akát v Česku,“ říká ředitel Národního zemědělského muzea Kačina Pavel Douša.

Při návštěvě parku si mohou zájemci prohlédnout také zámeckou bylinkovou zahrádku a stezku Ze života hmyzu nebo se zúčastnit hry Za tajemstvím zámeckého parku. Pro příznivce geocachingu se v parku ukrývá zámecká keška, která nálezcům odhalí, že zámek Kačina má ve své historii i stinná místa.

Díky spolupráci s Pražskou integrovanou dopravou můžete na Kačinské hry přijet zdarma historickým autobusem, který bude vyjíždět ze zastávky Kutná hora město. V autobuse navíc získáte slevenku na vstupné na akci. Po předložení slevenky bude vstupné činit 150 Kč pro dospělého a 70 Kč pro studenty a seniory.  

Vstupné na akci (bez slevenky): plné vstupné 200 Kč, snížené vstupné (dítě 6–8 let/student/senior) 150 Kč, děti 2–6 let 70 Kč, rodinné vstupné 450 Kč.

Akce je určena jednotlivcům i rodinám s dětmi a koná se za každého počasí.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Muzeum na zámku Kačina mapuje především historii českého venkova, expozice představuje vývoj hospodářského zázemí zámku. Sám zámek Kačina je českým klasicistním klenotem, návštěvníkům nabízí jedinečné interiéry, jako je chotkovská knihovna, divadlo, skleník nebo konírna.

Virtuální prohlídka NZM Kačina.

Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 601 065 460       

tiskove@nzm.cz

www.nzm.cz  │  facebook  │  twitter  │  instagram


Kačinské hry, NZM Kačina


Tisková zpráva a foto ke stažení