Tiskové zprávy

Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi zve na den plný tradic, zábavy a pivních ochutnávek – tisková zpráva

Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi zve na den plný tradic, zábavy a pivních ochutnávek

Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi zve na den plný tradic, zábavy a pivních ochutnávek8. srpna 2023

V sobotu 19. srpna si návštěvníci Národního zemědělského muzea v Čáslavi mohou užít oslavu dožínek spojenou s pivními slavnostmi. Těšit se mohou na ukázky historických zemědělských strojů v chodu, slavnostní dožínkový průvod, dechovku, folklórní tance i ochutnávku produktů lokálních pivovarů. Akce se koná od 9 do 17 hodin.

Tradiční dožínkový průvod projde areálem muzea v pravé poledne a zapojit se do něj mohou také návštěvníci. K poslechu zahraje dechová skupina Leškovanka, zatančí folklorní soubor Šáteček z Nymburka a mažoretky SiSi Žleby.

Ani letos nebude chybět přehlídka pivovarů z blízkého okolí a pivní soutěže. O skvělou zábavu postará jízda na voze nebo Strongman show a jejich silácké soutěže. Pro děti je připraven skákací hrad a hrací prvky, šlapací káry a dětský koutek s tematickými dobovými hrami. Akci doprovází dožínkový jarmark.

Během celého dne budou pro zájemce zpřístupněny depozitáře a expozice muzea.

Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství.

Případné dotazy na email: renata.petrova@nzm.cz, telefon +420 771 126 853.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi se specializuje na studium a prezentaci historické i současné techniky používané v zemědělství. Částečně zpřístupněné depozitáře a expozice se zaměřují na mechanizaci rostlinné výroby, energetické zdroje v zemědělství a dopravu. Unikátní sbírka traktorů a historických oradel patří mezi nejvýznamnější a největší podobné sbírky v Evropě. Virtuální prohlídka NZM Čáslav.

Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 601 065 460       

tiskove@nzm.cz

www.nzm.cz  │  facebook  │  twitter  │  instagram