Tiskové zprávy

Národní zemědělské muzeum připravilo divadelní dílny pro zvídavé děti – tisková zpráva

Národní zemědělské muzeum připravilo divadelní dílny pro zvídavé děti

1. března 2023

Národní zemědělské muzeum připravilo divadelní dílny pro zvídavé děti – tisková zprávaDivadelní zemědílny jsou nové víkendové zážitky, při kterých se holky a kluci zábavnou formou vzdělávají v zemědělských tématech. Od března do června mohou malí návštěvníci NZM Praze objevovat a vyzkoušet si různé dovednosti.

Pod dohledem zkušených divadelníků mohou putovat s kapkou vody ze studánky až do moře, vyzkoušet si dojení mléka a stloukání másla i zjistit, k čemu všemu se hodí luštěniny a proč jsou medvědi nejlepší včelaři.

Divadelní představení doprovázená zážitkovou dílnou se zemědělskou tématikou NZM připravilo ve spolupráci s Asociací místních potravinových iniciativ.

Akce se konají 5. března, 2. dubna, 13. května a 10. června vždy od 14 do 16

hodin. Vstupné 60 Kč za dítě od tří let, doprovod zdarma.

Neděle 5. 3. O vodní kapce

Divadelní představení o kapce z horské studánky, která se na cestě okolo světa dostane až do moře. Napsáno motivy pohádky Daisy Mrázkové. Na divadlo navazují aktivity na téma koloběh vody.

Neděle 2. 4. A ta kráva mléko dává

Přijďte s dětmi zjistit, co se stane, když kočička nenajde v lednici máslo a pejsek nechce snídat suchý rohlík. Situaci totiž zachrání tajemný recept na výrobu másla a chuť se něčemu novému naučit. Následují zážitkové aktivity.

Sobota 13. 5. O luštěninách

Seznamte se s pejskem a kočičkou, kteří jednoho dne dostali od dětí krabici plnou luskovin a začali luštit jejich příběhy a hrát luštěninové hry. Doplněné hravými a zážitkovými dílnami o luskovinách.

Sobota 10. 6. O včelách a včelaři – součást akce Jedu v medu

Představení o medvědovi zlodějíčkovi, kterému dá včela nejdřív pěkně za vyučenou. Posléze, co byl takto vytrestán, si ho včelař, který všechno pozoroval zpovzdálí, vezme do parády a naučí ho správnému včelaření. Následují praktické dílny věnované včelám a včelařskému řemeslu.

Dílny se konají pod záštitou starosty Prahy 7 Jana Čižinského.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Jednotlivé pobočky jsou zaměřeny tak, aby svou vědecko-výzkumnou, akviziční a prezentační činností komplexně pokrývaly zemědělství a jeho příslušné obory v celé šíři. Muzeum nabízí řadu lektorských programů a každoročně pořádá několik desítek tematických akcí pro veřejnost. Hlavní výstavou sezony NZM je Nekonečný příběh – odkaz Mendela v zemědělství.

Virtuální prohlídka NZM Praha.

Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 601 065 460       

tiskove@nzm.cz

www.nzm.cz  │  facebook  │  twitter  │  instagram