Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2021

Akce Ostrava žije vínem! se letos koná v Národním zemědělském muzeu – tisková zpráva

Akce Ostrava žije vínem! se letos koná v Národním zemědělském muzeu

21. října 2021

Ostrava žije vínemNárodní zemědělské muzeum zve v sobotu 23. října na 4. ročník největšího vinařského festivalu v Ostravě. Těšit se návštěvníci mohou na představení vín z 15 moravských a zahraničních vinařství i množství zajímavých přednášek. Nebude chybět skvělé občerstvení a hudební doprovod. Součástí akce je prohlídka muzejních expozic a výstav.

Program začíná ve 12 hodin a potrvá do 23 hodin. Kromě ochutnávek vín je přichystána také řada odborných přednášek o víně s hosty z Gruzie, Španělska, Rakouska a Moravy, soutěž o vinařské knižní ceny, cimbálová muzika, klavírní koncert i elektro swing. Návštěvníky čeká také vystoupení mažoretek i možnost  prohlídky muzea zdarma.

Vstupenky lze koupit online. Na přednášky je nutná rezervace v den akce, poplatek 50,- Kč zahrnuje vzorek vína.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Ostravská pobočka nabízí pro návštěvníky studijní depozitáře zemědělské techniky, interaktivní expozici Depozitář potravin a průběžně obměňovanou a doplňovanou Galerii českých potravin. Provoz pobočky byl v září 2020 zahájen výstavou 50 let pivovaru Radegast v Nošovicích.

Více na www.nzm.cz.

 

Kontakt:

Ivan Berger, ředitel

Tel.: 776 137 144

ivan.berger@nzm.cz

Vítkovice 3033, 703 00  Ostrava


Fotoalbum