Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2021

Bylinkový trh na dvoře muzea – tisková zpráva

Bylinkový trh na dvoře muzea v sobotu 17. dubna

13. dubna 2021

Bylinkový den v muzeuNárodní zemědělské muzeum je sice stále zavřené, ale pro své návštěvníky přichystalo alespoň venkovní Bylinkový trh. Bude se konat v sobotu 17. dubna od 9 do 17 hodin. Na dvoře muzea v Praze na Letné si návštěvníci budou moci koupit sazenice bylinek, semena, nejrůznější bylinné produkty i řezané květiny.

Jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších akcí muzea je již několik let Bylinkový den. V důsledku pandemie Covid-19 se však ani letos, stejně jako vloni, konat nemůže. „Na Bylinkový den v muzeu v podobě a rozsahu, jak ho známe, si návštěvníci budou muset ještě chvíli počkat. O bylinky je ale připravit nechceme, proto jsme na sobotu nachystali  Bylinkový trh. Vzhledem k současným omezením bude letos vstupné zdarma,“ říká náměstek generálního ředitele Národního zemědělského muzea Jiří Houdek.

V sobotu 17. dubna od 9 do 17 hodin si zájemci mohou přijít na muzejní dvůr nakoupit nejen sazenice bylinek, řezané květiny, ale také bylinné produkty pěstitelů z celého Česka. A všem ostatním milovníkům bylinek nabízí muzeum prohlídku zajímavostí na toto téma na webových stránkách Bylinkový týden online.

Pravidla pro bezpečné nakupování na Bylinkovém trhu budou stejná, jaká platí pro ostatní farmářské trhy, tedy rozestupy 2 metry, nošení respirátorů a dezinfekce rukou. Během trhu nebude možné na muzejním dvoře konzumovat jídlo a pití, z hygienických důvodů bude mimo provoz kolotoč a houpačky.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. V pražské budově jsou k vidění expozice Zemědělství, Jede traktor, Rybářství, Myslivost, Voda v krajině, Gastronomie, Laboratoř ticha či Zahrada výhledů - střešní  terasa. Prostor pro zdokonalování kulinářských dovedností nabízí gastrostudio, kde probíhají kurzy vaření a workshopy pro veřejnost. V současnosti je zde k vidění také hlavní výstava sezony Lékaři rostlin, která představuje práci rostlinolékařů.

 

Více na www.nzm.cz.

 

Kontakt:

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 604 867 970       

tiskove@nzm.cz


Fotografie z předchozích ročníků Bylinkového dne