Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2021

Koně na Kačině přinesou i letos zábavu nejen pro milovníky koní – tisková zpráva

Koně na Kačině přinesou i letos zábavu nejen pro milovníky koní

27. září 2021

V sobotu 2. října se od 10 do 17 hodin konají na zámku Kačina oblíbené slavnosti věnované koním. Koně na Kačině opět představí nejrůznější koňská plemena, k vidění bude přehlídka jezdeckého umění i ukázky práce s koňmi. Nebude chybět sváteční Hubertova jízda zámeckým parkem a bohatý doprovodný program v podobě divadel, koncertů, výstav nebo řemeslné tržnice. Součástí jsou také projížďky na koních či v kočáru pro děti i dospělé.

Jezdecké ukázky letos představí například skokovou čtverylku, voltižní vystoupení dětí na starokladrubské klisně, barokní ježdění, vystoupení fríských koní, ukázku koní v tahu a v zápřahu, čtyřspřeží, sokolnictví s koňmi i koňskou pohádku. Jako obvykle proběhne také Hubertova jízda zámeckým parkem, která jako připomínka parforsních honů tradičně ukončuje jezdeckou sezónu.

V rámci doprovodného programu návštěvníky potěší výstava historických traktorů z Národního zemědělského muzea v Čáslavi, přehlídka veteránů z Veteran Car Clubu Kolín,  tržnice a ukázky historických řemesel či dřevorubecká exhibice. Pro nejmenší účastníky jsou připraveny tvořivé dílny, dřevěná herní zóna, střelnice, kolotoč a dřevorubecké soutěže. Divadelní spolek Oříšek ze ZŠ Kolín si připravil Pohádku Zoubková víla. Děti i dospělí se mohou svézt na koních nebo v kočáře.

Na návštěvníky čekají také ukázky vazby živých květin, úroda ze zámeckého políčka spolu s  recepty z neobvyklých plodin, ochutnávka kačinského medu či nakládání zelí. Ve spolupráci s Výzkumným ústavem bramborářským Havlíčkův Brod připravilo muzeum prezentaci o bramborách.

Po celou dobu akce budou probíhat prohlídky zámeckých interiérů a komentované prohlídky skleníku.

O hudební doprovod se postará skupina Dolls In The Factory a proběhne také koncert lesních rohů v podání Corni Boemi.

Časový harmonogram slavností

10:00 slavnostní zahájení, koncert lesních rohů

10:20 – 11:50 jezdecké ukázky 

11:00  pohádka Zoubková víla

12:00  ukázka orby – chladnokrevníci v tahu

12:00  dřevorubecká exhibice

12:30  slavnostní nástup jezdců Hubertovy jízdy

12:45  zahájení Hubertovy jízdy, skokové ukázky

13:00  koncert skupiny Dolls In The Factory

13:15  pohádka Zoubková víla

14:00  ukončení Hubertovy jízdy, vyhlášení vítězů, slavnostní nástup

15:00 – 16:30 jezdecké ukázky

 

Přihlášky jezdců na Hubertovu jízdu zasílejte e-mailem na adresu  pavla.neumanova@nzm.cz nebo na tel.:  770 112 372.

Vstupné: dospělí 100,- Kč;  děti, studenti, senioři 50,- Kč;  rodinné vstupné (2 dospělí + 2 -3 děti do 15 let) 250,- Kč;  ZTP, ZTP/P a děti do 3 let zdarma.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Muzeum na zámku Kačina mapuje především historii českého venkova, expozice představuje vývoj hospodářského zázemí zámku. Samotný zámek Kačina je českým empírovým klenotem, návštěvníkům nabízí jedinečné interiéry, jako je chotkovská knihovna, divadlo nebo lékárna.

 

Kontakt:

Pavel Douša, ředitel pobočky

Tel.: 724 412 266

pavel.dousa@nzm.cz 

 

Národní zemědělské muzeum Kačina

Svatý Mikuláš 51

284 01 Kutná Hora


Fotoalbum