Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2021

Víkend plný akcí v Národním zemědělském muzeu – tisková zpráva

Víkend plný akcí v Národním zemědělském muzeu

16. června 2021

NZM PrahaDen zemědělství a potravinářství, farmářský trh, Muzejní noc i nedělní akce Máme otevřeno – Národní zemědělské muzeum zve na páteční a nedělní akce a vstup do muzea zdarma.

Hned několik akcí mohou návštěvníci zažít v pátek a v neděli v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné. V pátek 18. června od 9 do 17 hodin zde Ministerstvo zemědělství pořádá Den zemědělství a potravinářství. Připraven je zábavný program nejen pro děti – skákací hrad, balónková show, soutěžní stanoviště i cimbálová muzika. Součástí akce je pravidelný páteční Farmářský trh, který nabízí lokální potraviny i prezentaci projektu Ryba na talíři. „Farmářské trhy si rychle našly své pravidelné návštěvníky a tento pátek je navíc čeká program, který jim pobyt u nás v muzeu zpříjemní. Především děti se zábavnou formou mohou seznámit se zajímavými informacemi o zemědělství a potravinách,“ říká náměstek ředitele Národního zemědělského muzea Jiří Houdek.

Na tyto akce plynule naváže Muzejní noc, při které mají návštěvníci až do 23 hodiny možnost zažít atmosféru nočních prohlídek expozic a výstav i pozorování západu slunce nad Prahu ze střechy muzea.

Kdo nestihne navštívit muzeum v pátek, může jej zdarma navštívit také v neděli 20. června v rámci festivalu Prahy 7 Máme otevřeno.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. V pražské budově jsou k vidění expozice Zemědělství, Jede traktor, Rybářství, Myslivost, Voda v krajině, Gastronomie, Laboratoř ticha či Zahrada výhledů - střešní  terasa. Prostor pro zdokonalování kulinářských dovedností nabízí gastrostudio, kde probíhají kurzy vaření a workshopy pro veřejnost. V současnosti je zde k vidění také hlavní výstava sezony Lékaři rostlin, která představuje práci rostlinolékařů.

 

Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 604 867 970       

tiskove@nzm.cz


Fotoalbum