Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2021

Akce Zase jedeme aneb Víkendy spolu proběhne také v muzeu potravin a zemědělských strojů – tisková zpráva

Akce Zase jedeme aneb Víkendy spolu proběhne také v muzeu potravin a zemědělských strojů

3. června 2021

Národní zemědělské muzeum OstravaŽivá zvířata, ukázky současné i dobové zemědělské techniky, zábavné aktivity přibližující práci lesníků, zahradnický workshop či škola čepování – Národní zemědělské muzeum v Ostravě přichystalo na sobotu 5. června od 9 do 18 hodin program pro širokou veřejnost.

V rámci společné akce Dolní oblasti Vítkovice Zase jedeme aneb Víkendy spolu budou mít návštěvníci Národního zemědělského muzea v Ostravě možnost vstupu do expozic a výstav se slevou 20 procent. Kromě stávajících expozic mohou zhlédnout výstavu 50 let pivovaru Radegast v Nošovicích či fotografickou výstavu Jindřich Štreit a lidé v zemědělství.

Navíc je čeká pestrý program před budovou muzea, který bude probíhat od 9 do 18 hodin. Najdou zde ukázky historické i současné zemědělské techniky, ve spolupráci s pivovarem Radegast výčep a školu čepování s posezením a občerstvením. „Hlavním smyslem akce je „nastartovat“ letošní pandemií koronaviru poznamenanou sezónu, která je pro naše muzeum zároveň sezónou první. Akce se koná v koordinaci s Dolní oblastí Vítkovice a v sobotu se mimo jiné rozjede pravidelná turistická linka dvoupodlažního autobusu, který propojí atraktivity DOV, Landek Park a Zoo Ostrava,“ říká ředitel Národního zemědělského muzea v Ostravě Ivan Berger.

Lesy České republiky připravily zábavné aktivity přibližující péči lesníků. Návštěvníci si ověří znalosti z přírodovědy – poznáváním základních druhů dřevin, určováním přírodnin, zajímavostmi o lese a jeho obyvatelích i o tom, co vše lze vyrobit ze dřeva a jak se v lese správně chovat.

Den zpestří také živá zvířata – pštros a tele a povídání s odborníky o jejich chovu. Rodiny s dětmi zaujme naučná stezka Zemědělství žije! pořádaná se Zemědělským svazem. Zájemci se též mohou zúčastnit workshopu Sázení rostlin.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Ostravská pobočka nabízí pro návštěvníky studijní depozitáře zemědělské techniky, interaktivní expozici Depozitář potravin a průběžně obměňovanou a doplňovanou Galerii českých potravin. Provoz pobočky byl v září 2020 zahájen výstavou 50 let pivovaru Radegast v Nošovicích.

Více na www.nzm.cz.

 

Kontakt:

Ivan Berger, ředitel

Tel.: 776 137 144

ivan.berger@nzm.cz

Vítkovice 3033, 703 00  Ostrava