Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2021

Sobotní Zámecké čajování na zámku Kačina ukončí hlavní návštěvnickou sezonu – tisková zpráva

Sobotní Zámecké čajování na zámku Kačina ukončí hlavní návštěvnickou sezonu

21. října 2021

Zámecké čajování Bylinkové čaje ze zámecké zahrady, ochutnávky kávy, čokolády i dobové pohoštění – to vše čeká na návštěvníky Zámeckého čajování. Akci doprovodí vystoupení flašinetářů, divadlo i komentované prohlídky nové expozice Příběh dřeva. Třetí ročník akce se uskuteční v sobotu 30. října od 10 do 17 hodin.

U příležitosti ukončení návštěvnické sezony připravilo Národní zemědělské muzeum v areálu Kačina sobotní Zámecké čajování, které prezentuje plody nejen zámeckých zahrad. Návštěvníky čekají receptury z doby, kdy zámek spravoval rod Chotků, čaje z bylinkové zahrady, ochutnávky kávy, čokolády a dalších specialit. Atmosféru doplní  oživené dobové postavy, které připomenou osudy hraběcí rodiny.

K čaji patří i malé dobové pohoštění, které bude možné ochutnat přímo v zámecké kuchyni. Součástí akce budou ukázky tkaní na původním tkalcovském stavu i povídání o bourci morušovém. Pro děti i dospělé jsou připraveny tvořivé dílničky.

Návštěvníci budou mít také možnost poprvé spatřit pávy korunkaté, kteří se do zámeckého parku vrátili po dlouhých letech. Jmenují se Emerich, Quido, Žofie, Sidonie a Henrietta. Páv korunkatý nebo též modrý, indický či obecný je již po tisíce let okrasným ptákem chovaným po celém světě, často i v zámeckých parcích. Samec je modrý, záda má zelenohnědá, křídla hnědá černě pruhovaná. Na konci ocasních krovek má typická paví oka. Samice je hnědo-šedá. Na hlavě mají oba korunku.

Vyšlechtěná byla také bílá, černoramenná a strakatá forma.

Vstupné na akci platí dle ceníku návštěvnických okruhů

Doprovodný program:

10:00 vystoupení Mistrů s klikou 

11:00 přednáška stavitelů a majitelů flašinetů 

13:00 komentovaná prohlídka expozice Příběh dřeva s Martinem Patřičným 

14:00 divadelní představení Co se šušká v kuchyni (Klub mladých přátel divadla)

15:00 koncert Mistrů s klikou 

15:30 komentovaná prohlídka expozice Příběh dřeva s Martinem Patřičným 

16:00 divadelní představení Co se šušká v kuchyni (Klub mladých přátel divadla) 


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Muzeum na zámku Kačina mapuje především historii českého venkova, expozice představuje vývoj hospodářského zázemí zámku. Samotný zámek Kačina je českým empírovým klenotem, návštěvníkům nabízí jedinečné interiéry, jako je chotkovská knihovna, divadlo nebo lékárna.

Více na www.nzm.cz.

 

Kontakt:

Pavel Douša, ředitel pobočky

Tel.: 724 412 266

pavel.dousa@nzm.cz, 

 

Národní zemědělské muzeum Kačina

Svatý Mikuláš 51

284 01 Kutná Hora


Fotoalbum