Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2022

Advent v muzeu zve na živý zvířecí betlém i připomenutí vánočních zvyků – tisková zpráva

Advent v muzeu zve na živý zvířecí betlém i připomenutí vánočních zvyků

Advent v muzeu zve na živý zvířecí betlém i připomenutí vánočních zvyků2. prosince 2022

Velbloud, lamy, poník i koza budou součástí živého betlému v Národním zemědělském muzeu v Praze. Kromě betlému si mohou návštěvníci zazpívat koledy, oživit staré vánoční zvyky, zdobit cukroví i vyrobit drobné vánoční dárky. Advent v muzeu se koná 10. prosince od 10 do 17 hodin.

I letos bude součástí Adventu v muzeu oblíbené zdobení perníčků nebo výroba ozdobiček a svícnů. V gastrostudiu v expozici Gastronomie si pak návštěvníci budou moci upéct minivánočky společně se Starou gardou Asociace kuchařů a cukrářů ČR.

Zájemci si připomenou vánoční tradice, jako lití olova nebo pouštění lodiček z ořechových skořápek. Na muzejním dvoře nebude chybět občerstvení a k vidění bude také největší lákadlo adventní akce – betlém s živými zvířaty – velbloudem, lamou, poníkem a kozou. Program bude zakončen společným rozsvícením stromečku.

Vstupné na akci i do muzea (lze zakoupit pouze na místě v den konání akce): dospělí 100 Kč, děti od 3 let, studenti a senioři nad 70 let 50 Kč.

Akce se koná pod záštitou starosty MČ Praha 7 Jana Čižinského.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Jednotlivé pobočky jsou zaměřeny tak, aby svou vědecko-výzkumnou, akviziční a prezentační činností komplexně pokrývaly zemědělství a jeho příslušné obory v celé šíři. Muzeum nabízí řadu lektorských programů a každoročně pořádá několik desítek tematických akcí pro veřejnost. V roce 2022 si Národní zemědělské muzeum řadou akcí a výstav připomíná významného českého přírodovědce Gregora Johanna Mendela, od jehož narození v červenci uplynulo 200 let. Hlavní výstavou sezony NZM je Nekonečný příběh – odkaz Mendela v zemědělství.

 

Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 604 867 970       

tiskove@nzm.cz

www.nzm.cz  │  facebook  │  twitter  │  instagram


Tisková zpráva a foto ke stažení