Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2022

Jedu v medu – akce pro všechny milovníky včelích produktů a včelaření – tisková zpráva

Jedu v medu – akce pro všechny milovníky včelích produktů a včelaření

22. června 2022

Jedu v medu – akce pro všechny milovníky včelích produktů a včelařeníNárodní zemědělské muzeum v Praze na Letné zve na druhý ročník akce Jedu v medu. Koná se v úterý 28. června od 13 do 17 hodin. Návštěvníky čeká Včelí stezka za poznáním, připraveny budou také workshopy, divadelní představení pro děti i setkání se včelaři.

Zájemci si mohou například vyrobit svíčky ze včelího vosku nebo nazdobit nástavek včelího úlu. Ve 14 hodin odehraje Divadlo Krapet pro děti představení Příběhy včelích medvídků. Nachystána bude také Včelí stezka za poznáním, kde se účastníci dozvědí, jak vypadá včela a její obydlí, co obnáší chov včel a co je ohrožuje, něco málo o medu či včelí literatuře. Na muzejním dvoře bude probíhat prodej medu a včelích produktů od Včelařství Machovi.

Cena programu: 60 Kč

Akce se koná ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství, projektem Praha kvete, Knihovnou Antonína Švehly, projektem Včely na střechách a Včelařstvím Machovi.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Jednotlivé pobočky jsou zaměřeny tak, aby svou vědecko-výzkumnou, akviziční a prezentační činností komplexně pokrývaly zemědělství a jeho příslušné obory v celé šíři. Muzeum nabízí řadu lektorských programů a každoročně pořádá několik desítek tematických akcí pro veřejnost. V roce 2022 si Národní zemědělské muzeum řadou akcí a výstav připomíná významného českého přírodovědce Gregora Johanna Mendela, od jehož narození v červenci uplyne 200 let.

Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková, tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 604 867 970, tiskove@nzm.cz


Fotogalerie Jedu v medu 2022


Tisková zpráva a foto ke stažení