Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2022

Sobotní Noc na Kačině nabídne bohatý noční program, dopoledne je věnováno orientačnímu běhu a výstavě pudlů – tisková zpráva

Sobotní Noc na Kačině nabídne bohatý noční program, dopoledne je věnováno orientačnímu běhu a výstavě pudlů

16. srpna 2022

Sobotní Noc na Kačině nabídne bohatý noční program, dopoledne je věnováno orientačnímu běhu a výstavě pudlů Sobota 20. srpna na zámku Kačina přinese program pro všechny věkové kategorie, sportovce i milovníky kultury. Noční stezka plná strašidelných pohádkových bytostí, koncerty, divadla, speciality zámecké kuchyně, oživené prohlídky v zámeckých interiérech i občerstvení na nádvoří patří Noci na Kačině. Během dne se v areálu Kačina konají také klubová výstava psů plemene pudl a orientační závod.

Noc na Kačině zahájí v zámeckém divadle rodinné představení Z Příběhů kutnohorských v podání divadla Kůzle. Od 18 hodin bude otevřena strašidelná stezka plná kačinských strašidel a pohádkových bytostí. Odvážné děti i jejich rodiče se mohou na strašidelnou výpravu za rusalkami, čerty, vodníky a hejkaly vydat až do pozdních nočních hodin.

V působivé atmosféře zámecké knihovny se zájemci mohou těšit na slavné muzikálové a populární písně v originálním pojetí. Na muzikálové a filmové téma naváže koncert dechových nástrojů v podání Velkého Černokosteleckého orchestru.

Na nádvoří návštěvníky roztančí kapela Crossband, známá svým  energickým repertoárem s vlivy rocku, folku a bluesu. Výjimečnou sobotní atmosféru podtrhne módní přehlídka historických šatů, pečení cukroví v zámecké kuchyni, tradiční i netradiční vegetariánské občerstvení. Zpestřením budou též oživené prohlídky hraběcích komnat v doprovodu dobových plesových tanců. Tečkou za nočními prohlídkami bude návštěva trasy v tichém a zhasnutém zámku pouze za svitu baterek návštěvníků.

Vstup do areálu zámku: základní 150,- Kč, snížené (senioři, studenti) 100,- Kč, rodinné 350,- Kč, děti do 6-ti let 50,- Kč, ZTP a ZTP/P zdarma. Vstupné na komentované prohlídky zámku – příplatek 50,- Kč.

Klubová výstava pudlů

Během soboty v Areálu Kačina proběhne také výstava Klubu chovatelů pudlů. Klubová výstava se zadáváním titulu Klubový vítěz je jednou z nejprestižnějších výstav roku. Plemeno pudl svým původem bylo plemenem loveckým a zároveň plemenem reprezentativním a k noblesnímu zámku Kačina určitě patří. Výstava začíná v 9:30 základními soutěžemi, finálové soutěže jsou plánovány od 15 hodin.

Návštěvníci uvidí pudly ve čtyřech velikostech a pěti barevných variacích, od nejmladších ve třídě štěňat až po veterány. Představí se zde i pudlové s nejvyššími možnými tituly jako je například titul Mezinárodní Šampion Krásy. Výstavy se zúčastní více než 80 jedinců plemene pudl. Posuzovat přijede prestižní rozhodčí José M. Doval ze Španělska, president Španělské Kynologické Organizace a člen presidia mezinárodní kynologické federace FCI.

Orientační běh v Areálu Kačina

Zájemci si v sobotu dopoledne mohou vyzkoušet i orientační běh! Kačina nyní nabízí v krásném prostředí zámeckém areálu další volnočasovou aktivitu. V parku jsou nově trvale umístěna pevná stanoviště pro orientační běh – tzv. areály pevných kontrol, které zkušeným běžcům poslouží při tréninku a začátečníkům poskytnou jedinečnou příležitost vyzkoušet si orientační běh na vlastní kůži. V sobotu v 10 hodin bude areál slavnostně otevřen a všichni se mohou zúčastnit prvního orientačního běhu a poznat krásu tohoto sportu v prostředí přírodní památky.

Přihlášky ke stažení i mapa stanovišť jsou ke stažení na stránkách nzm.cz nebo si je lze vyzvednout u prodeje vstupenek. Účastníky čeká 10 kontrol po areálu parku, mohou běžet, jít, jet na kole či s kočárkem i s prarodiči – orientační běh je tu pro všechny!


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Muzeum na zámku Kačina mapuje především historii českého venkova, expozice představuje vývoj hospodářského zázemí zámku. Samotný zámek Kačina je českým klasicistním klenotem, návštěvníkům nabízí jedinečné interiéry, jako je chotkovská knihovna, divadlo nebo lékárna. Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 604 867 970

tiskove@nzm.cz

www.nzm.cz  │  facebook  │  twitter  │  instagram


Noc na Kačině


Tisková zpráva a foto ke stažení