Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2022

Přadleny na Kačině – výlet za poznáním tradičních i méně známých řemesel – tisková zpráva

Přadleny na Kačině – výlet za poznáním tradičních i méně známých řemesel

27. července 2022

Přadleny na Kačině – výlet za poznáním tradičních i méně známých řemeselUkázky předení, řemeslný trh, workshop a dílničky pro děti a také prohlídky zámeckého skleníku a bylinkové zahrádky přinese víkendová akce Přadleny na Kačině. V sobotu 30. července od 9 do 17 hodin.

Již potřetí proběhne v areálu Kačina setkání přadlen z různých koutů naší republiky. Jejich vášní se stalo zpracování ovčí vlny a tímto zajímavým a netradičním způsobem návštěvníkům připomenou, jak úžasný je vlna materiál. Akce přiblíží také další řemesla, která se z našich pamětí pomalu vytrácejí. Nebudou chybět drátenická manufaktura, historický kolotoč na navlékání korálků a výroba krajek. Svá řemesla dále představí i mistr kovář, tkadleny či provazník.

Letos si mohou přivézt své kolovraty také přadleny z blízkého i vzdáleného okolí a zúčastnit se společné přástky od 14 hodin.

Návštěvníci akce budou mít možnost zakoupit si kvalitní produkty přímo od výrobců na řemeslném trhu. V nabídce budou originální výrobky z vlny, šperky, kabelky, tkané výrobky, keramika, ručně šité oblečení, výrobky ze dřeva a kůže nebo také kvalitní koření, bylinné sirupy a další zboží od českých výrobců.

Pro mlsné jazýčky budou k ochutnání poctivé bramborové placky pečené přímo na peci, staročeský trdelník či čerstvě upražená káva. Atmosféru doplní tematické dílničky. V rámci workshopu si zájemci budou moci  vyzkoušet například výrobu tiffany vitráží.

Připraveny jsou také prohlídky skleníku a bylinkové zahrádky se zámeckým zahradníkem.

Vstup na akci je zdarma.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Muzeum na zámku Kačina mapuje především historii českého venkova, expozice představuje vývoj hospodářského zázemí zámku. Sám zámek Kačina je českým klasicistním klenotem, návštěvníkům nabízí jedinečné interiéry, jako je chotkovská knihovna, divadlo nebo lékárna.

 

Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 604 867 970       

tiskove@nzm.cz

www.nzm.cz  │  facebook  │  twitter  │  instagram