Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2022

Dožínky v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi ve znamení folkloru a tradic – tisková zpráva

Dožínky v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi ve znamení folkloru a tradic

24. srpna 2022

Dožínky NZM ČáslavDožínkový jarmark a průvod, hudební a taneční folklorní vystoupení, otevřené muzejní depozitáře i expozice, pivní soutěže i přehlídka automobilových veteránů čeká návštěvníky druhého ročníku akce Dožínky – pivní slavnosti v muzeu zemědělské techniky v Čáslavi. V sobotu 27. srpna začíná program v 9 hodin a potrvá do 17 hodin.

Od 9 hodin budou návštěvníkům zpřístupněny muzejní depozitáře a expozice. V průběhu dne zájemci uvidí přehlídku historických automobilů Veteran Car Clubu Kolín a připravena bude také řada hudebních vystoupení. K poslechu zahraje dechová skupina Věnovanka nebo ZUŠ Band Orchestr, vystoupí taneční folklorní soubor Šáteček z Nymburka, mažoretky SilverStar a ženy ze Sokolu Žleby.

V pravé poledne projde areálem muzea tradiční dožínkový průvod, do kterého se mohou zapojit i návštěvníci. Průvod bude završen předáním dožínkového věnce řediteli muzea.

V průběhu akce bude k vidění také historická zemědělská technika s dožínkovou tematikou, a to v chodu. Pro malé návštěvníky bude připraven skákací hrad, kuželky, šlapací káry, dětský koutek nebo bublinová dílna. O skvělou zábavu se určitě postará i legendární jízda na voze. Celou akci bude doprovázet dožínkový jarmark.

Stejně jako v loňském roce ani letos nebudou chybět přehlídka pivovarů z blízkého okolí a pivní soutěže o zajímavé ceny. Akci podpořilo Futurum Kolín v rámci programu „Jedeme za vámi“ a věnovalo ceny do soutěží.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi se specializuje na studium a prezentaci historické i současné techniky používané v zemědělství. Částečně zpřístupněné depozitáře a expozice se zaměřují na mechanizaci rostlinné výroby, energetické zdroje v zemědělství a dopravu. Unikátní sbírka traktorů a historických oradel patří mezi nejvýznamnější a největší podobné sbírky v Evropě.

Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 604 867 970 , tiskove@nzm.cz


Fotoalbum


Tisková zpráva a foto ke stažení