Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2022

Zámek Kačina se se svými návštěvníky rozloučí tradičním Zámeckým čajováním – tisková zpráva

Zámek Kačina se se svými návštěvníky rozloučí tradičním Zámeckým čajováním

Zámek Kačina se se svými návštěvníky rozloučí tradičním Zámeckým čajováním11. října 2022

Už čtvrtý ročník oblíbené akce Zámecké čajování se uskuteční v sobotu 22. října od 10 do 17 hodin. Návštěvníci tak budou mít příležitost rozloučit se s průvodci  a odborníky, kteří o ně celou sezonu pečovali v Národním zemědělském muzeu Kačina. Muzeum přestaví plody (nejen) zámeckých zahrad a návštěvníky čekají receptury z doby, kdy zámek vlastnil rod Chotků, čaje z bylinkové zahrady, čokolády a dalších dobroty.

Letošní čajování ozvláštní vůně kávy, kterou si vychutnávali i sami Chotkové. Návštěvu zámku zpestří oživené dobové postavy připomínající osudy hraběcí rodiny. K čaji patří i malé dobové pohoštění, které bude možné ochutnat přímo v zámecké kuchyni.

Součástí akce budou ukázky tkaní na původním tkalcovském stavu, povídání o bourci morušovém, přednášky o dřevě s Martinem Patřičným a na závěr bude možné poslechnout si koncert operní pěvkyně Ivety Hejdukové v krásném prostředí tanečního sálu. Pro děti i dospělé budou připraveny tvořivé dílny. V zámeckém divadle vystoupí Mistři s klikou, kteří svá hudební vystoupení doplní zajímavým povídáním.

Doprovodný program:

10:00-10:30 Mistři s klikou (před zámkem)

11:00 přednáška stavitelů a majitelů flašinetů (zámecké divadlo)

13:00 komentovaná prohlídka expozice Příběh dřeva s Martinem Patřičným

14:00 koncert Mistrů s klikou (zámecké divadlo)

15:00 komentovaná prohlídka expozice Příběh dřeva s Martinem Patřičným 

16:00 koncert operní pěvkyně Ivety Hejdukové za klavírního doprovodu (taneční sál)

 

Vstupné na akci je dle ceníku návštěvnických okruhů.

Kontakt: Klára Linhartová, klara.linhartova@nzm.cz ǀ +420 770 186 054

Úplně poslední možnost navštívit Kačinu v tomto roce pak bude během akce Advent na Kačině, a sice v neděli 4. prosince. Druhá adventní neděle bude patřit oživeným prohlídkám chotkovských interiérů a vánočně vyzdobeným expozicím a výstavám. V jedinečných prostorech zámeckých sklepů čekají návštěvníky ukázky adventních zvyků a tradičních řemesel.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Muzeum na zámku Kačina mapuje především historii českého venkova, expozice představuje vývoj hospodářského zázemí zámku. Sám zámek Kačina je českým klasicistním klenotem, návštěvníkům nabízí jedinečné interiéry, jako je chotkovská knihovna, divadlo nebo lékárna.

 

Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 604 867 970       

tiskove@nzm.cz

www.nzm.cz  │  facebook  │  twitter  │  instagramTisková zpráva a foto ke stažení