Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2022

Zámek Ohrada zve na adventní program – tisková zpráva

Zámek Ohrada zve na adventní program

Zámek Ohrada zve na adventní program29. listopadu 2022

Rok utekl a muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství opět zve na oblíbenou akci Advent na zámku Ohrada. Letos se koná třetí adventní neděli 11. prosince od 14 do 18 hodin. Návštěvníci budou mít možnost strávit tvůrčí a poklidný podvečer výrobou vánočních ozdob i společným zpíváním koled.

V čase, který se ponese v duchu tradic třetí adventní neděle, budou návštěvníci zváni do Mysliveckého sálu zámku Ohrada, kde si budou moci vychutnat kouzlo předvánočního období a vyrobit si pro radost drobné sváteční ozdoby z přírodních materiálů.

O vánoční atmosféru se postarají také hudebníci z Lesnické školy v Písku, kteří zahrají koledy. Společně si budou moci všichni zazpívat, a na chvilku se tak zastavit v předvánočním shonu.

Připraveny jsou ukázky betlémů z kukuřičného šustí, práce řezbáře při zhotovování betlémských figurek i ukázky výroby papírové krajky. V keramické dílně bude možné vybarvit si vánoční figurku.

Jako každý rok se na závěr programu rozzáří na nádvoří zámku vánoční stromeček, který všichni společně zkrášlí vyrobenými ozdobami.

Vstupné 60,-Kč, děti do 18 let zdarma.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství Ohrada je nejstarším loveckým muzeem v Evropě. První muzejní sbírky loveckých trofejí a vycpanin zde byly umístěny již v roce 1842. Unikátem je Sallačova sbírka několika set exponátů paroží a souroží. Barokní zámek Ohrada nabízí také působivé interiéry, zejména hodovní sál vyzdobený barokními loveckými motivy, nábytkem z paroží a kopiemi velkoformátových pláten J. G. Hamiltona. Návštěvnická sezona v roce 2022 je věnována výročí 180 let od založení muzea lesnictví a myslivosti na zámku Ohrada.

 

Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 604 867 970       

tiskove@nzm.cz

www.nzm.cz  │  facebook  │  twitter  │  instagram


Tisková zpráva a foto ke stažení