Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2022

První říjnový víkend bude patřit oblíbené akci Koně na Kačině – tisková zpráva

První říjnový víkend bude patřit oblíbené akci Koně na Kačině

23. září 2022

První říjnový víkend bude patřit oblíbené akci Koně na KačiněBěhem soboty 1. října se na akci zámku Kačina představí různá plemena koní, včetně starokladrubských koní a koní Kinských. K vidění budou ukázky práce v zápřahu a tahu i přehlídky jezdeckého umění. Vyvrcholením bude Hubertova jízda zámeckým parkem, která jako připomínka parforsních honů tradičně ukončuje jezdeckou sezónu. Akce se koná od 10 do 17 hodin.

Po celý den čeká návštěvníky bohatý doprovodný program, divadlo, kolotoč a tvořivé dílny pro děti. Součástí programu budou také projížďky na koních pro děti i dospělé.

Mezi jezdecké ukázky budou patřit například skoková čtverylka minikoní, voltižní vystoupení dětí na starokladrubské klisně z Národního hřebčína Kladruby nad Labem, ukázka barokního ježdění, drezúrní ježdění na hudbu v podání Jezdeckého klubu Equus Kinský, ukázka výcviku policejních koní Městské police Praha, Pohádka s koňmi – Stáj Przechwozd, ukázka koní v tahu plemene Brabantský kůň i jízda čtyřspřeží.

Nebude chybět ani každoroční Hubertova jízda zámeckým parkem, jejíž součástí je slavnostní nástup, skoková část a dekorování vítězů.

Zájemci mohou navštívit také doprovodný program – výstavu historických traktorů Národního zemědělského muzea v Čáslavi, přehlídku veteránů – Veteran Car Clubu Kolín, ukázky řemesel a tržnici, dřevorubeckou exhibici, ukázky podzimní suché vazby a vazby živých květin.

Výzkumný ústav bramborářský připravil programy Úroda ze zámeckého políčka – recepty z neobvyklých plodin a O bramborách s dětmi i dospělými.

Kulturní program doplní koncert lesních rohů uskupení Corni Boemi a divadelní představení – pohádka O jediném stromu od Divadelního spolku Oříšek ZŠ Kolín či představení Broučci s hudbou Václava Trojana v podání Kühnova dětského sboru.

Pro děti jsou přichystány tvořivé dílny, dřevěná herní zóna, střelnice, kolotoč i dřevorubecké soutěže.

Během celé akce budou probíhat i oblíbené komentované prohlídky skleníku se zámeckým zahradníkem a jízdy dětí na koních či ve voze taženém koňmi.

 

Časový harmonogram slavností

10:00   slavnostní zahájení, koncert lesních rohů

10:20–11:50    jezdecké ukázky

11:00   pohádka O jediném stromu

12:00   ukázka orby – chladnokrevníci v tahu

12:00   dřevorubecká exhibice

12:30   slavnostní nástup jezdců Hubertovy jízdy

12:45   zahájení Hubertovy jízdy, skokové ukázky

13:00   představení Broučci s hudbou Václava Trojana

13:15   pohádka O jediném stromu

14:00   ukončení Hubertovy jízdy, vyhlášení vítězů, slavnostní nástup

15:00   jezdecké ukázky

 

Vstupné: dospělí 150,- Kč; děti, studenti, senioři 100,- Kč; rodinné vstupné (2 dospělí + 2–3 děti do 15 let) 350,- Kč;  ZTP, ZTP/P a děti do 6 let zdarma.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Muzeum na zámku Kačina mapuje především historii českého venkova, expozice představuje vývoj hospodářského zázemí zámku. Sám zámek Kačina je českým klasicistním klenotem, návštěvníkům nabízí jedinečné interiéry, jako je chotkovská knihovna, divadlo nebo lékárna.

Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 604 867 970, tiskove@nzm.cz

www.nzm.cz  │  facebook  │  twitter  │  instagram


Fotoalbum


Tisková zpráva a foto ke stažení