Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2022

Den bezpečnosti i mistři graffiti v muzeu zemědělských strojů v Čáslavi – tisková zpráva

Den bezpečnosti i mistři graffiti v muzeu zemědělských strojů v Čáslavi

20. dubna 2022

Den bezpečnosti i mistři graffiti v muzeu zemědělských strojů v ČáslaviUž 21. dubna se v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi uskuteční oblíbený Den bezpečnosti. Akce je určena především dětem z mateřských a základních škol. Koná se od 9 do 13 hodin a děti se budou moci seznámit s činností složek Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby i dalších organizací, jejichž akční ukázky práce proběhnou přímo v areálu muzea. Na dalších stanovištích si děti prohlédnou například simulátor převrácení vozidla nebo přistavenou techniku. Zpřístupněny budou také vybrané haly muzea se zemědělskou technikou.

V neděli 24. dubna pak zve muzeum na akci Jak se tvoří graffiti, kdy do jeho čáslavského areálu zavítají mistři graffiti z různých koutů naší země, aby pro návštěvníky uspořádali nezapomenutelnou podívanou. Holky a kluky jistě potěší, že si budou moci toto umění sami vyzkoušet.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi se specializuje na studium a prezentaci historické i současné techniky používané v zemědělství. Částečně zpřístupněné depozitáře a expozice se zaměřují na mechanizaci rostlinné výroby, energetické zdroje v zemědělství a dopravu. Unikátní sbírka traktorů a historických oradel patří mezi nejvýznamnější a největší podobné sbírky v Evropě.

 

Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 604 867 970       

tiskove@nzm.cz


Fotoalbum