Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2022

Domádo – spanilá jízda aneb rozloučení se sezónou – tisková zpráva

Domádo – spanilá jízda aneb rozloučení se sezónou

6. října 2022

Domádo – spanilá jízda aneb rozloučení se sezónouPoslední letošní akce v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi proběhne v sobotu 15. října od 13 hodin. Součástí bude přehlídka traktorů domácí výroby, soutěže, vyhlášení vítěze výstavy Traktory domácí výroby i drakiáda pro děti.

Přijďte se v sobotu 15. října od 13 hodin rozloučit s letošní sezónou v muzeu[NZ1]  zemědělské techniky v Čáslavi. Připraven bude program pro děti i dospělé. Depozitáře i expozice budou volně přístupné a nebude chybět ani přehlídka traktorů domácí výroby, soutěže a promítání střípků z muzea. Pro děti bude připravena tvořivá dílnička a drakiáda, pro zájemce i oblíbené jízdy na voze. Proběhne také vyhlášení vítěze výstavy Traktory domácí výroby.

Drakiáda začíná ve 14:30 a bude se také soutěžit o nejkrásnějšího nebo nejdéle létajícího draka. Vyhlášení vítězů proběhne v 16 hodin.

Domáda, traktory domácí výroby, se předvedou na ploše muzea ve spanilé jízdě a dále budou soutěžit v různých disciplínách, jako například nejpomalejší jízda, couvání s dvoukolákem nebo jízda zručnosti.

Akce se mohou zúčastnit i majitelé traktorů domácí výroby, jejichž vozy nebyly součástí výstavy. Stačí si rezervovat účast na e-mailové adrese adela.capkova@nzm.cz nebo telefonním čísle 771 126 853. Registrace je možná i v den akce, tedy 15. října 2022 od 12 do 13 hodin.

Vstupné na akci dle platného ceníku muzea.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi se specializuje na studium a prezentaci historické i současné techniky používané v zemědělství. Částečně zpřístupněné depozitáře a expozice se zaměřují na mechanizaci rostlinné výroby, energetické zdroje v zemědělství a dopravu. Unikátní sbírka traktorů a historických oradel patří mezi nejvýznamnější a největší podobné sbírky v Evropě.

 

Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 604 867 970       

tiskove@nzm.cz

www.nzm.cz  │  facebook  │  twitter  │  instagram


Fotoalbum


Tisková zpráva a foto ke stažení