Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2022

Druhý ročník Noční jízdy přinese fireshow i zkoušku odvahy – tisková zpráva

Druhý ročník Noční jízdy přinese fireshow i zkoušku odvahy

16. září 2022

Druhý ročník Noční jízdy přinese fireshow i zkoušku odvahyDruhý ročník akce Muzejní noc – noční jízda přinese netradiční program – bar se svítícími drinky, hudební vystoupení, jízdy na osvětlených vozech a závěr večera bude patřit fireshow. Po celou dobu akce bude probíhat i Noční bojovka pro otrlé. Muzejní noc v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi se koná v sobotu 24. září od 18 do 23 hodin.

Návštěvníkům budou zpřístupněny vybrané depozitáře, které budou nasvíceny, a expozice Dřinu strojům? Dřinu strojům! Ale to zdaleka není vše, vybraná zemědělská technika bude představena ve svitu měsíce pod noční oblohou a připraven bude i bar od Klubu Gumárna, kde se budou podávat svítící drinky.

Návštěvníky bude večerem provázet hudební vystoupení Tomáše Polmana a chybět nebudou ani jízdy na osvětlených vozech. Závěr akce bude patřit skupině InsPyro – fire theatre, která předvede strhující podívanou s použitím speciálních ohnivých a pyrotechnických efektů.

Pro odvážlivce a milovníky hororů je nachystána i Noční bojovka. Účast na bojovce není zahrnuta ve vstupném na Muzejní noc a je nutné se na ni registrovat na https://www.nocnibojovka.cz/caslav.

Vstupné: 100 Kč/plné, 50 Kč/snížené, 250 Kč/rodinné.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi se specializuje na studium a prezentaci historické i současné techniky používané v zemědělství. Částečně zpřístupněné depozitáře a expozice se zaměřují na mechanizaci rostlinné výroby, energetické zdroje v zemědělství a dopravu. Unikátní sbírka traktorů a historických oradel patří mezi nejvýznamnější a největší podobné sbírky v Evropě.

Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 604 867 970       

tiskove@nzm.cz

www.nzm.cz  │  facebook  │  twitter  │  instagramTisková zpráva a foto ke stažení