Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2022

Myslivecký den provoní zvěřinové speciality – tisková zpráva

Myslivecký den provoní zvěřinové speciality

Myslivecký den provoní zvěřinové speciality15. října 2022

Sokolníci, lovečtí psi, trubači, lesní a myslivecké zajímavosti, virtuální lukostřelba, dětská myslivecká stezka i výtvarné dílny – to vše přinese v sobotu 22. října od 10 do 17 hodin Myslivecký den v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné. Nebudou chybět ani zvěřinová show, street food zvěřinové delikatesy a kuchařské workshopy.

Návštěvníci se mohou těšit na ukázky sokolnického umění, práci psovodů i vábení lesní zvěře. Na děti čeká virtuální lukostřelba a myslivecká stezka, kterou připravily oblastní myslivecké spolky společně s Dámami české myslivosti. Nachystány jsou také dětské výtvarné dílny vypalování obrázků do dřeva či tvorba tašky s mysliveckými a lesními motivy.

O hudební doprovod akce se postará Pražský trubačský sbor i tradiční myslivecká muzika v podání kapely Atlas. Po celý den bude na dvoře muzea probíhat prodej mysliveckých potřeb a publikací. Programem Mysliveckého dne provede Jiří Kasina, šéfredaktor časopisu Myslivost.

A co by byl Myslivecký den bez zvěřiny! Na letošním ročníku na návštěvníky čekají street food kuchaři z projektu Ze Mě s nabídkou zvěřinového menu . Asociace kuchařů a cukrářů České republiky připravila pro malé i velké účastníky zvěřinové workshopy  a degustace. V pravé poledne vypukne kulinářská show Pavla a Jaroslava Sapíkových nazvaná Zvěřiny se nebojíme, na které se zájemci dozvědí základy zvěřinové gastronomie. Chybět nebude Svatohubertské pivo a Jankova (myslivecká) limonáda.

U příležitosti blížícího se výročí 100 let od založení Českomoravské myslivecké jednoty bude v 11 hodin slavnostně otevřena putovní výstava. Návštěvníci se něco málo dozví o historii největší myslivecké organizace, sokolnictví a jiných činnostech spojených s českou myslivostí. Výstava je především určena dětem, kterým přiblíží prostředí lesa a zábavnou hrou je seznámí s částí toho, co dělají myslivci každý den.

Akci pořádá Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s Českomoravskou mysliveckou jednotou a časopisem Myslivost. Na programu se podílejí Okresní myslivecké spolky a kluby Českomoravské myslivecké jednoty. Akci finančně podpořilo Ministerstvo zemědělství a Lesy České republiky.

Program akce:

9:30–10:00      Slavnostní troubení

10:00–10:20    Zahájení Mysliveckého dne – Pražský trubačský sbor, zvyky a tradice

10:30–11:00    Sokolnické ukázky

10:45–10:55    Úvod ke 100 letům Českomoravské myslivecké jednoty a pozvání na výstavu

11:00–11:30    Slavnostní otevření výstavy 100 let ČMMJ

11:00–11:30    Kynologové

11:30–12:00    Vábiči

12:00–13:00    Kulinářská show Pavla a Jaroslava Sapíkových / Zvěřiny se bát nemusíte

13:00–13:30    Pražský trubačský sbor

13:30–13:50    Představení mysliveckých sdružení a klubů

14:00–14:30    Sokolnické ukázky

15:00–15:30    Vábiči

15:30–17:00    Kapela Atlas a další program

 

Vstupné: 100 Kč/osoba; děti od 3 let, senioři nad 70 let, studenti 50 Kč/osoba


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Jednotlivé pobočky jsou zaměřeny tak, aby svou vědecko-výzkumnou, akviziční a prezentační činností komplexně pokrývaly zemědělství a jeho příslušné obory v celé šíři. Muzeum nabízí řadu lektorských programů a každoročně pořádá několik desítek tematických akcí pro veřejnost. V roce 2022 si Národní zemědělské muzeum řadou akcí a výstav připomíná významného českého přírodovědce Gregora Johanna Mendela, od jehož narození v červenci uplyne 200 let. Hlavní výstavou sezony NZM je Nekonečný příběh – odkaz Mendela v zemědělství.

 

Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková, tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 604 867 970, tiskove@nzm.cz

www.nzm.cz  │  facebook  │  twitter  │  instagram


Fotoalbum