Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2022

Národní zemědělské muzeum v Ostravě zve na Muzejní noc! – avízo

Národní zemědělské muzeum v Ostravě zve na Muzejní noc!

26. května 2022

Muzejní noc, NZM OstravaŽivé ovečky, vlněná dílna pro děti, ukázka ručního stříhání ovcí, cimbálovka, koncert i táborák – to vše čeká návštěvníky kulturního festivalu Ostravské muzejní noci v Národním zemědělském muzeu Ostrava. Muzejní noc se koná v sobotu  28. května od 16 do 22 hodin před budovou muzea.

Od 16 do 20 hodin zde bude stát mobilní salaš s živými ovečkami plemene valašská ovce, průběžně bude probíhat vlněná dílnička pro nejmenší, v 18 hodin pak ukázka ručního stříhání ovcí s odborným výkladem.

V 19 hodin vystoupí cimbálová muzika Úsměv a ve 20:30 bude následovat koncert Reného Matláška. V podvečer pak bude možné posedět u táboráku a opéct si špekáček.

Festival muzejních nocí v Národním zemědělském muzeu probíhá pod záštitou ministra zemědělství Zděňka Nekuly.

Od 12 hodin v muzeu probíhá také vinařský festival Ostrava žije vínem!


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Ostravská pobočka nabízí pro návštěvníky studijní depozitáře zemědělské techniky, interaktivní expozici Depozitář potravin a průběžně obměňovanou a doplňovanou Galerii českých potravin.

Více na www.nzm.cz.

 

Kontakt:

Ivan Berger, ředitel

Tel.: 776 137 144

ivan.berger@nzm.cz

Vítkovice 3033, 703 00  OstravaAvízo a foto ke stažení