Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2019

Advent na Ohradě – tisková zpráva

Advent na loveckém zámku Ohrada přinese zpívání koled i dílny pro děti a rodiče

Advent v NZM Ohrada3. prosince 2019

Výroba vánočních ozdob a dekorací z přírodních materiálů, ukázky práce řezbáře, keramická dílna i vánoční koledy v podání studentů Lesnické školy Písek – to vše přinese letošní advent v Národním zemědělském muzeu Ohrada. Koná se třetí adventní neděli 15. prosince od 14 do 18 hodin. V podvečer návštěvníci společně rozsvítí vánoční stromeček.

Pro všechny, kdo se chtějí naladit na vánoční svátky, zejména děti a rodiče, jsou na třetí adventní neděli v mysliveckém sále loveckého zámku Ohrada připraveny tvořivé dílny na výrobu vánočních ozdob a dekorací. Nachystána je také keramická dílna, kde bude možnost  vybarvit si vánoční figurku. Předvánoční atmosféru dotvoří hudebníci z Lesnické školy Písek hraním vánočních koled. Návštěvníci se mohou též seznámit s ukázkou výrobků z kukuřičného šustí či s prací řezbáře při zhotovování betlémských figurek.

V závěru programu rozzáří nádvoří zámku vánoční stromeček, který návštěvníci společně ozdobí vlastnoručně vyrobenými ozdobami. „Zveme všechny, kdo si během třetí adventní neděle chtějí užít příjemnou rodinnou atmosféru v prostředí loveckého zámku a připomenout si tradiční zvyky při výrobě vánočních ozdob. Krásným zážitkem je také společné zdobení stromku na nádvoří zámku,“ říká náměstek generálního ředitele Národního zemědělského muzea Jiří Houdek.

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také další čtyři pobočky – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice. Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství Ohrada je nejstarším loveckým muzeem v Evropě. První muzejní sbírky loveckých trofejí a vycpanin zde byly umístěny již v roce 1842. Unikátem je Sallačova sbírka několika set exponátů paroží a souroží. Barokní zámek Ohrada nabízí také působivé interiéry, zejména hodovní sál vyzdobený barokními loveckými motivy, nábytkem z paroží a kopiemi velkoformátových pláten J. G. Hamiltona. Každý rok připravuje muzeum několik výstav tematicky souvisejících se zaměřením pobočky.

 

Kontakt:

Ing. Jiří Houdek, ředitel pobočky Ohrada

Tel.: 724 996 626

jiri.houdek@nzm.cz

Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství

Ohrada 17, 373 41  Hluboká nad Vltavou


Advent na loveckém zámku (fotografie v tiskové kvalitě ke stažení v zip souboru níže)