Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2019

Brány památek dokořán – tisková zpráva

Zámek Kačina zve na komentovanou prohlídku zámeckého divadla

Kačina, zámecké divadlo5. dubna 2019

V sobotu 13. dubna připravili v Národním zemědělském muzeu Kačina speciální prohlídku zámeckého divadla. Program se koná v rámci akce Brány památek dokořán. Kačinským divadlem návštěvníky provedou historici a restaurátoři, kteří je seznámí se zajímavými historickými souvislostmi.

V sobotu 13. dubna 2019 od 10 hodin se zámek Kačina již poněkolikáté připojí k celorepublikové akci Brány památek dokořán, kterou organizuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel, připadajícího na 18. dubna. Pro toho, kdo zavítá na nejkrásnější empírový zámek v Čechách, bude opět připraven zajímavý program. Zájemci se budou moci podívat i do prostor, kam se běžní návštěvníci jinak nedostanou. Letos se trojice speciálních prohlídek zaměří na historii zámeckého divadla. Díky komentované prohlídce s historikem umění Jiřím Bláhou nakouknou za jeho oponu, dozvědí se, jak fungovalo za dob panování hraběcího rodu Chotků, jakým způsobem se manipulovalo s prospekty, sufity a kulisami. Návštěvníkům bude umožněno vystoupat točitým schodištěm na galerie nebo prozkoumat tajuplná zákoutí pod jevištěm. S restaurátorem Radkem Ryšánkem nahlédnou prostřednictvím mikroskopu pod povrch kačinského divadelního sálu, restaurátorka Veronika Šulcová je seznámí s problematikou restaurování unikátního souboru chotkovských divadelních kostýmů. „Pro akci Kačina dokořán se každý rok snažíme připravit nový program. Letos jsou to komentované prohlídky s odborníky v jinak nepřístupných prostorech našeho zámeckého divadla. Kačinské divadlo od loňského roku opět plní svou funkci a i letos na návštěvníky čeká řada přestavení a MAKAČÍNO – festival malého kačinského divadla,“ říká ředitel Národního zemědělského muzea Kačina Pavel Douša.

 

Rozšířené prohlídky na V. trase (Programy pro veřejnost, vzdělávací a animační programy) začínají v 10, 13 a 15 hodin a trvají hodinu a půl.

 

Ceny vstupného speciálních prohlídek:
  • základní vstupné / dospělý 150,- Kč
  • děti a mládež do 6 let 50,- Kč
  • děti a mládež do 18 let/studenti nad 18 let/senioři 100,- Kč
  • rodinné vstupné 350,- Kč

 

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také další čtyři pobočky – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice. Muzeum na zámku Kačina mapuje především historii českého venkova, expozice představuje vývoj hospodářského zázemí zámku. Samotný zámek Kačina je českým empírovým klenotem, návštěvníkům nabízí jedinečné interiéry, jako je chotkovská knihovna, divadlo nebo lékárna.

 

Kontakt:

Pavel Douša, ředitel pobočky

724 412 266, pavel.dousa@nzm.cz

 

Národní zemědělské muzeum Kačina

Svatý Mikuláš 51

284 01 Kutná Hora


Zámecké divadlo na Kačině (ke stažení v tiskové kvalitě zip soubor níže)